Rewolucje naukowe podczas 26. Pikniku Naukowego – zapraszamy do udziału w wydarzeniu!
25.05.2023
Ciekawe eksperymenty i doświadczenia, prezentacja najnowszych osiągnięć naukowych i inspirujące warsztaty to tylko niektóre atrakcje, które czekają na miłośników nauki podczas tegorocznego Pikniku Naukowego Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik. Wydarzenie odbędzie się w najbliższą sobotę, 27 maja. Motywem przewodnim spotkania będą rewolucje naukowe.
Nauka i edukacja w zasięgu ręki
Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik jest największą w Europie imprezą plenerową o tematyce naukowej. Jego celem jest upowszechnianie wiedzy z różnych dyscyplin naukowych. Podczas tegorocznej edycji wydarzenia prezentowane będą ciekawe eksperymenty i doświadczenia związane z archeologią czy fizyką niskich temperatur. Swoje osiągnięcia naukowe zaprezentują polscy i zagraniczni naukowcy.
Różnorodność przygotowanego programu sprawia, że każdy znajdzie tutaj coś dla siebie – zarówno młodszy, jak i starszy, pasjonat i laik, zainteresowany nauką i ten, który dopiero zechce ją odkrywać. Wydarzenie będzie doskonałą okazją do zapoznania się z wieloma zagadnieniami naukowymi oraz bezpośredniego spotkania z tym obszarem wiedzy. Zachęci uczestników również do samodzielnego odkrywania świata nauki.
Strefa Ministerstwa Edukacji i Nauki – zapraszamy dzieci, młodzież, dorosłych i całe rodziny
Zachęcamy również do odwiedzenia strefy Ministerstwa Edukacji i Nauki. Dla naszych gości przygotowaliśmy wiele aktywności, które z pewnością zaciekawią swoją formą, a także zainspirują do kreatywnego działania i twórczego pobudzenia wyobraźni. Wystawy, warsztaty i eksperymenty, a wśród nich „atrakcje kopernikańskie”, „chemiczne ogrody”, „chmurka z kolorowym deszczem”, „polimerowe robaki”, „kolorowy wir”, „gra memory” i wystawa „o matmo!”. Umilające czas atrakcje znajdą tu zarówno dzieci, jak i dorośli.
Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik odbędzie się 27 maja na PGE Narodowym (al. Księcia Józefa Poniatowskiego 1 w Warszawie) w godz. 11.00-20.00. Zachęcamy do udziału!
Wydarzenie zostało dofinansowane z programu „Społeczna odpowiedzialność nauki”.