W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

„Studenckie koła naukowe tworzą innowacje” – nabór wniosków

18.08.2023

9 października rusza nabór wniosków w kolejnej edycji programu „Studenckie koła naukowe tworzą innowacje”. Najzdolniejsi studenci mogą uzyskać wsparcie finansowe na realizację swoich innowacyjnych i kreatywnych przedsięwzięć. Dotychczas w III edycjach programu dofinansowaliśmy 408 projektów. Na wsparcie badań naukowych, prac rozwojowych i innowacyjnych projektów młodych naukowców przeznaczyliśmy ponad 22 mln zł.

Kilkoro młodych ludzi rozmawia ze sobą, obok napis Studenckie koła naukowe tworzą innowacje - nabór wniosków.

IV edycja programu „Studenckie koła naukowe tworzą innowacje”

Program „Studenckie koła naukowe tworzą innowacje” został ustanowiony we wrześniu 2020 r. Jego celem jest wsparcie studentów w realizacji innowacyjnych projektów, podniesienie jakości działalności kół naukowych, a także usprawnienie mechanizmu transferu technologii i rozwiązań technicznych do sfery gospodarczej. W ramach przedsięwzięcia możliwy jest także zakup certyfikatów i licencji niezbędnych w procesie komercjalizacji wyników badań naukowych lub prac rozwojowych.

W ramach programu koła naukowe mogą uzyskać finansowanie albo dofinansowanie projektu, które nie przekracza 70 tys. zł. Dopuszczany jest udział środków własnych (wkładu własnego) w kosztach przedsięwzięcia, ale nie jest to warunek obligatoryjny.

Nabór wniosków rusza 9 października i potrwa do 10 listopada 2023 r.

Do udziału w programie uprawnione są uczelnie.

Poprzednie edycje programu „Studenckie koła naukowe tworzą innowacje”

W poprzednich III edycjach wsparcie otrzymało 408 projektów, w tym:

  • w 2021 r. dofinansowanie otrzymało 128 projektów na łączną kwotę prawie 6,6 mln zł; laureaci zostali wyłonieni spośród 244 wnioskodawców;
  • w 2022 r. dofinansowanie otrzymało 106 projektów na łączną kwotę ponad 5,7 mln zł; laureaci zostali wyłonieni spośród 214 wnioskodawców;
  • w 2023 r. dofinansowanie otrzymały 174 projekty na łączną kwotę blisko 9,8 mln zł; laureaci zostali wyłonieni spośród 308 wnioskodawców. 
     

Wideo

{"register":{"columns":[]}}