Szef MEiN w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Gorzyczkach: inwestycja w edukację to inwestycja w przyszłość
21.10.2022
Minister Edukacji i Nauki odwiedził Zespół Szkolno-Przedszkolny w Gorzyczkach. Podczas wizyty szef MEiN podkreślał, jak ważne jest zwiększanie nakładów na oświatę.
Inwestowanie w oświatę
– Inwestycja w edukację to inwestycja w przyszłość. Obecnie mamy 11 miliardów złotych dodatkowych środków w ramach subwencji oświatowej. Chcemy, aby subwencja ulegała zwiększeniu, bo taka jest potrzeba – podkreślił szef MEiN. Jednocześnie zapewnił o podejmowaniu działań ukierunkowanych na zwiększanie nakładów na oświatę.
Szef MEiN gratulował szkole udziału w programach ministerialnych: „Laboratoria Przyszłości”, „Aktywna tablica” i „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025”: – Cieszę się ogromnie, że ta szkoła korzysta z ministerialnych programów i pozyskuje środki na kolejne inwestycje.
Minister Edukacji i Nauki podziękował nauczycielom i uczniom za przyjęcie ukraińskich uczniów, a także odniósł się do obchodzonego kilka dni temu Dnia Edukacji Narodowej: – Jesteśmy w oktawie Dnia Edukacji Narodowej, dlatego zacznę od najserdeczniejszych podziękowań – dyrekcji, nauczycielom i osobom związanym z oświatą z gminy Gorzyczki za wielką pracę, którą Państwo wykonują dla przyszłości Polski. Życzę, aby ten wysiłek przynosił coraz większe zadowolenie z wykonywanego zawodu – powiedział.
– To nauczyciel w szkole edukuje, wychowuje i jest autorytetem – dodał minister.
Zespół Szkolno-Przedszkolny w Gorzyczkach
W skład Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Gorzyczkach wchodzą: Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Reja oraz Przedszkole im. Gąski Balbinki. W placówce funkcjonują cztery oddziały przedszkolne i dwanaście oddziałów szkolnych. W bieżącym roku szkolnym 2022/2023 do zespołu uczęszcza 100 przedszkolaków oraz 222 uczniów.
Szkoła uzyskała dofinansowanie z programów „Laboratoria Przyszłości” (70 tys. zł na zakup pomocy dydaktycznych oraz nowoczesnego sprzętu umożliwiającego rozwój pasji, kreatywności i talentów uczniów), „Aktywna tablica” (14 tys. zł) oraz „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025” (prawie 19 tys. zł na zakup książek, wyposażenia i organizację imprez okolicznościowych propagujących rozwój czytelnictwa).