W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Wiceminister Maria Mrówczyńska w Laboratorium Badań Chemicznych Źródeł Prądu w Poznaniu

30.08.2024

Podsekretarz stanu w MNiSW Maria Mrówczyńska spotkała się z dyrekcją i pracownikami zmodernizowanego Laboratorium Badań Chemicznych Źródeł Prądu – poznańskiego oddziału Instytutu Metali Nieżelaznych działającego w ramach Sieci Badawczej Łukasiewicz.

Zdjęcie Wiceminister Maria Mrówczyńska w Laboratorium Badań Chemicznych Źródeł Prądu w Poznaniu

O laboratorium

Laboratorium Badań Chemicznych Źródeł Prądu działa w ramach Instytutu Metali Nieżelaznych i jest akredytowane przez Polskie Centrum Akredytacji. Wykonuje badania parametrów elektrycznych, mechanicznych, klimatycznych, a także parametrów bezpieczeństwa użytkowania i transportu wszystkich rodzajów akumulatorów i baterii. 

Modernizacja

Podczas wizyty w zmodernizowanym Laboratorium wiceminister Maria Mrówczyńska podkreślała znaczenie projektu, który umożliwił stworzenie nowoczesnej bazy badawczej w zakresie elektromobilności.

– Instytut Metali Nieżelaznych uruchomił nowoczesne laboratorium specjalizujące się w badaniach w dziedzinie chemicznych źródeł prądu. Zwiększa to potencjał IMN i umożliwia poszerzenie prac prowadzonych w kooperacji z przedsiębiorstwami zajmującymi się produkcją baterii, akumulatorów i ogniw paliwowych. Gratuluję i życzę kolejnych sukcesów oraz dalszego rozwoju Instytutu i Laboratorium Badań Chemicznych Źródeł Prądu.

Projekt „Modernizacja Laboratorium w celu zwiększenia zdolności badawczych na potrzeby rozwoju rynku motoryzacyjnego i elektromobilności” został zrealizowany w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014–2020.

Jego głównym celem było stworzenie nowoczesnej bazy badawczej. Przeprowadzone prace budowlane i adaptacyjne oraz zakup odpowiednich maszyn i urządzeń umożliwiły rozszerzenie oferty Laboratorium o nowe, niedostępne dotąd w Polsce, usługi z zakresu elektromobilności. Poznańskie laboratorium, jako jedyne w Polsce może teraz przeprowadzać wszystkie badania niezbędne do homologacji baterii stosowanych w pojazdach elektrycznych.

Zdjęcia (4)

{"register":{"columns":[]}}