W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Wizyta wiceminister Mrówczyńskiej w Instytucie Inżynierii Materiałów Polimerowych i Barwników w Toruniu

29.10.2024

Podsekretarz stanu w MNiSW Maria Mrówczyńska spotkała się z zarządem Instytutu Inżynierii Materiałów Polimerowych i Barwników Sieci Badawczej Łukasiewicz w Toruniu. W trakcie wizyty miała okazję zwiedzić instytut oraz zapoznać się z jego działalnością, a także z osiągnięciami w dziedzinie badań nad materiałami polimerowymi.

Zdjęcie zbiorowe, pod ścianą z napisem Instytut Inżynierii Materiałów Polimerowych i Barwników stoi kilkanaście osób, pośrodku grupy wiceminister Mrówczyńska.

Podczas wizyty zaprezentowano najważniejsze aspekty działalności instytutu oraz wyzwania, przed którymi stoi branża materiałów polimerowych. Wiceminister Maria Mrówczyńska podkreśliła znaczenie badań i innowacji w tym zakresie oraz ich wpływ na rozwój polskiego przemysłu.

– Instytut Inżynierii Materiałów Polimerowych i Barwników w Toruniu odgrywa kluczową rolę w rozwoju nowoczesnych technologii dla polskiego przemysłu, w tym również zaawansowanych rozwiązań. Dzięki badaniom nad innowacyjnymi materiałami instytut wzmacnia konkurencyjność polskich firm, przyczyniając się do rozwoju gospodarki i modernizacji strategicznych sektorów gospodarki kraju – mówiła podsekretarz stanu w MNiSW.

Czym jest Sieć Badawcza Łukasiewicz - Instytut Inżynierii Materiałów Polimerowych i Barwników?

IIMPiB to instytucja badawcza, która zajmuje się inżynierią materiałów polimerowych, czyli nauką o tworzywach sztucznych i ich zastosowaniach. Składa się z trzech oddziałów:

  • Oddziału Farb i Tworzyw w Gliwicach
  • Oddziału Elastomerów i Technologii Gumy w Piastowie
  • Oddziału Przetwórstwa Materiałów Polimerowych w Toruniu.

Zakres działalności instytutu

Instytut wyróżnia się interdyscyplinarnym charakterem. Oferuje szeroką gamę usług badawczych i technologicznych, koncentrując się na modyfikacji i przetwórstwie różnych rodzajów materiałów polimerowych tj. termoplasty, żywice chemoutwardzalne oraz kauczuki i elastomery. Zajmuje się również projektowaniem i budową maszyn oraz urządzeń do przetwórstwa tworzyw polimerowych, co jest szczególnie istotne dla współpracy z przemysłem.

Zdjęcia (3)

{"register":{"columns":[]}}