W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Współpraca i dialog na rzecz innowacji: wizyta wiceminister Marii Mrówczyńskiej w Instytucie Chemii Przemysłowej Sieci Badawczej Łukasiewicz

30.07.2024

Podsekretarz stanu w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego Maria Mrówczyńska złożyła wizytę w Instytucie Chemii Przemysłowej Sieci Badawczej Łukasiewicz. Spotkanie było doskonałą okazją do bliższego zapoznania się z praktyczną działalnością instytutu oraz jego kluczowymi osiągnięciami.

Wiceminister Maria Mrówczyńska w Instytucie Chemii Przemysłowej Sieci badawczej Łukasiewicz

Wsparcie dla nauki i nowoczesnych technologii 

Wiceminister Maria Mrówczyńska spotkała się z zarządem oraz pracownikami instytutu, aby omówić różne aspekty działalności instytucji. Podczas wizyty podkreśliła znaczenie współpracy między rządem a jednostkami badawczymi w Polsce. Wskazała również na ich rolę dla dalszego rozwoju nauki i nowoczesnych technologii, które mogą przynieść korzyści zarówno dla gospodarki, jak i społeczeństwa.

- Podczas wizyty w Instytucie Chemii Przemysłowej miałam okazję zobaczyć imponujące laboratoria i zakłady, które świadczą o zaawansowanych badaniach nad procesami chemicznymi, także w skali przemysłowej. Szczególne uznanie należy się pracownikom i kadrze kierowniczej, których zaangażowanie i kompetencje w obszarach zielonej gospodarki, zdrowia, czystej mobilności oraz transformacji cyfrowej są godne podziwu i stanowią fundament przyszłościowych innowacji w przemyśle chemicznym – mówiła wiceminister Maria Mrówczyńska.

Łukasiewicz – Instytut Chemii Przemysłowej im. Ignacego Mościckiego (IChP) 

IChP to czołowa jednostka badawcza w Polsce, specjalizująca się w badaniach stosowanych i rozwojowych w dziedzinach takich jak chemia, technologia i inżynieria chemiczna, technologie polimerów, biomateriały, elektrochemia, a także farmacja, biotechnologia, dermokosmetyki, wyroby medyczne i chemia gospodarcza.

Instytut może poszczycić się imponującym dorobkiem, w tym ponad 2000 patentów oraz licznymi opracowaniami technologicznymi i aparaturowymi, które znalazły zastosowanie zarówno w kraju, jak i za granicą.

{"register":{"columns":[]}}