W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Współpraca nauki i biznesu w obszarze inżynierii produkcji oraz jubileusz Centrum Przedsiębiorczości i Transferu Technologii

13.12.2024

Zielona Góra była gospodarzem konferencji pod hasłem „Współpraca nauki i biznesu w inżynierii produkcji”. Wydarzenie zbiegło się z jubileuszem 25-lecia Centrum Przedsiębiorczości i Transferu Technologii Uniwersytetu Zielonogórskiego. Z ramienia MNiSW udział wzięła wiceminister Maria Mrówczyńska, podkreślając wagę współpracy między nauką a gospodarką.

Wiceminister Mrówczyńska stoi za mównicą i mówi do trzymanego w ręku mikrofonu, przed nią otwarty laptop.

– Z perspektywy Polski współpraca nauki i biznesu jest kluczowa, ponieważ przyspiesza transfer technologii, wzmacnia innowacyjność gospodarki i pozwala wykorzystać potencjał naukowy do budowania konkurencyjności na rynkach międzynarodowych – mówiła podsekretarz stanu w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Innowacje i wyzwania w inżynierii produkcji

Celem wydarzenia było stworzenie przestrzeni do wymiany doświadczeń oraz dyskusji na temat najnowszych trendów w inżynierii produkcji. Omówiono m.in.:

  • nowoczesne technologie i automatyzację w przemyśle,
  • zastosowanie sztucznej inteligencji w produkcji,
  • zrównoważony rozwój i przedsiębiorczość,
  • transfer technologii i innowacje w biznesie,
  • perspektywy rozwoju inżynierii produkcji do 2030 roku.

Jubileusz 25-lecia Centrum Przedsiębiorczości i Transferu Technologii

Z okazji jubileuszu podsumowano 25 działalności Centrum Przedsiębiorczości i Transferu Technologii Uniwersytetu Zielonogórskiego, które od lat wspiera współpracę między nauką a przedsiębiorstwami, pełniąc istotną rolę w rozwoju regionalnym i krajowym.

Międzynarodowe i interdyscyplinarne podejście

Konferencja po raz kolejny dowiodła, że połączenie wiedzy naukowej z praktyką biznesową w obliczu pojawiających się wyzwań współczesnego świata i efektywne wykorzystanie do tego innowacyjnych rozwiązań jest kluczowe.

Organizatorzy konferencji

Komitet Inżynierii Produkcji PAN, Polskie Towarzystwo Zarządzania Innowacjami, Centrum Przedsiębiorczości i Transferu Technologii Uniwersytetu Zielonogórskiego oraz Instytut Inżynierii Mechanicznej Uniwersytetu Zielonogórskiego.

{"register":{"columns":[]}}