W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

Szkolenia z zakresu prawa ochrony konsumenta i postępowań egzekucyjnych dla kadr wymiaru sprawiedliwości

Obraz zawierający tekst, Czcionka, zrzut ekranu, logo
Opis wygenerowany automatycznie

Numer i nazwa Działania: 2.17 Skuteczny wymiar sprawiedliwości

Nazwa projektu: Szkolenia z zakresu prawa ochrony konsumenta i postępowań egzekucyjnych dla kadr wymiaru sprawiedliwości”.

Program: Wiedza Edukacja Rozwój

Oś priorytetowa: II Efektywne polityki publiczne dla rynku pracy, gospodarki i edukacji

Działanie: 2.17 Skuteczny wymiar sprawiedliwości

Fundusz: Europejski Fundusz Społeczny

Całkowita wartość projektu: 1 678 067,40 zł. (w tym wkład UE  1 414 275,20 zł)

 

Szkolenia z zakresu prawa ochrony konsumenta i postępowań egzekucyjnych dla kadr wymiaru sprawiedliwości

 

31 sierpnia 2023 r. dobiegła końca realizacja projektu nr POWR.02.17.00-00-0001/21-00, którego Beneficjentem była Krajowa Szkoła Sądownictwa
i Prokuratury.

Celem projektu było podniesienie specjalistycznej wiedzy wśród pracowników sądów powszechnych i prokuratury z zakresu prawa ochrony konsumenta oraz postępowań egzekucyjnych kadr wymiaru sprawiedliwości, poprzez opracowanie dedykowanych programów szkoleń wraz
z obudową metodyczną oraz realizację szkoleń, w tym również szkoleń e-elearningowych, podczas których możliwa była praktyczna wymiana wiedzy dotyczącej problemów pojawiających się w trakcie prowadzonych postępowań z zakresu prawa ochrony konsumenta oraz egzekucji sądowej. Przeszkolenie kadr sądownictwa i prokuratury z ww. tematyki przyczyniło się do podwyższenia sprawności i efektywności postępowań sądowych, co powinno przełożyć się na poprawę jakości wydawanych orzeczeń i zwiększyć skuteczność ich egzekwowania.

 Należy podkreślić, że podstawowym celem ustawy o ochronie konkurencji i konsumentów (t.j. Dz. U. z 2020, poz. 1076 ze zm.) jest ochrona mechanizmu konkurencji, który stanowi źródło rozwoju i postępu oraz ma za zadanie podnosić efektywność działania. Konkurencja jest rozumiana jako mechanizm rozdziału zasobów pomiędzy uczestnikami obrotu gospodarczego przedsiębiorcami i konsumentami, a rolą państwa jest regulowanie wzajemnych stosunków i dbałość o interesy konsumentów. Ustawa reguluje również zasady i tryb przeciwdziałania praktykom ograniczającym konkurencję oraz praktykom naruszającym zbiorowe interesy konsumentów. Ma to istotne znaczenie np. w sprawach związanych z kredytami walutowymi.

Beneficjent w ramach projektu przygotował 2 programy szkoleń e-learningowych, 2 e-book-i oraz 6 webinarów z zakresu prawa  ochrony konsumenta i postępowania egzekucyjnego.  w oparciu o który przeszkolił  pracowników sądów powszechnych i prokuratury, którzy podnieśli swoje kompetencje i umiejętności  Zorganizowano łącznie 35 grup szkoleniowych, w których uczestniczyło łącznie 894 uczestników/-czek.

{"register":{"columns":[]}}