W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

„Efektywna komunikacja między stronami sporów sądowych”

Nazwa projektu: „Efektywna komunikacja między stronami sporów sądowych”.

Program: Wiedza Edukacja Rozwój

Oś priorytetowa: II Efektywne polityki publiczne dla rynku pracy, gospodarki i edukacji

Działanie: 2.17 Skuteczny wymiar sprawiedliwości

Fundusz: Europejski Fundusz Społeczny

Całkowita wartość projektu:  1 031 708,89  zł  (w tym wkład UE  869 524,25 zł)

 

30 czerwca 2023 r. dobiegła końca realizacja projektu POWR.02.17.00-00-0031/18-00 wyłonionego w ramach konkursu dla Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020. Beneficjentem projektu był Katolicki Uniwersytet Lubelski w Lublinie.

Głównym celem projektu było wzmocnienie i usprawnienie efektywności komunikacji ze stronami sporów sądowych, poprzez odpowiednie przygotowanie kadry orzeczniczej sądów powszechnych do efektywnej komunikacji interpersonalnej ze stronami sporów sądowych, które pozostają ze sobą w konflikcie W ramach projektu opracowano zaakceptowany przez Instytucję Pośredniczącą program szkoleń w projekcie pn. „Sztuka komunikacji w sporach sądowych”.  
W oparciu o opracowany program od początku trwania projektu zrealizowano łącznie osiemdziesiąt grup szkoleniowych z obszaru całej Polski dla 845 sędziów, asesorów sądowych i referendarzy sądowych, z czego 518 stanowiły kobiety i 327 mężczyzn.  Przeprowadzono  1280 godzin szkoleniowych. Działania realizowane w ramach projektu przełożyły się na zwiększenie efektywności komunikacji interpersonalnej między pracownikami wymiaru sprawiedliwości a pozostałymi uczestnikami sporów sądowych, zlikwidowanie/złagodzenie barier  w komunikacji, eliminację i łagodzenie konfliktów, skuteczne panowanie nad emocjami i radzenie sobie ze stresem stron konfliktu.

{"register":{"columns":[]}}