W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Konferencja Polityka zakupowa państwa - Profesjonalizacja 2024

Serdecznie zachęcamy Państwa do zapoznania się z nagraniami i prezentacjami prelegentów, wygłoszonymi w trakcie konferencji pn. „Polityka zakupowa państwa – Profesjonalizacja”, która odbyła się 24 września 2024 r. w siedzibie Ministerstwa Rozwoju i Technologii.

Rokrocznie organizowane konferencje poświęcone realizacji średniookresowej strategii dotyczącej zamówień publicznych wpisały się na stałe w kalendarz wydarzeń organizowanych w Sali pod Kopułą. Każde takie spotkanie stanowi doskonałą okazję do wymiany doświadczeń przedstawicieli zamawiających, wykonawców, naukowców, przedstawicieli administracji – szeroko pojętych profesjonalistów zamówień publicznych.

Tegoroczna konferencja była doskonałą okazją do prezentacji efektów współpracy nawiązanej w 2022 r. z Bankiem Światowym, dotyczącej wdrażania Polityki zakupowej państwa. W ramach pierwszego z paneli, poświęconego w całości profesjonalizacji rozumianej przez pryzmat ProcurCompEU – Europejskich ram kompetencji dla specjalistów ds. zamówień publicznych zaproszeni prelegenci omówili znaczenie profesjonalizacji dla sprawnego funkcjonowania systemu zamówień publicznych, zaprezentowali kluczowe elementy wytycznych dotyczących wprowadzenia ProcurCompEU w Polsce oraz przestawili praktyczne doświadczenia z wdrażania ProcurCompEU w swojej jednostce zwracając uwagę na możliwe do uzyskania – także dla zamawiających z niewielkim zespołem zakupowym - korzyści jakie pociąga za sobą wdrożenie ProcurCompEU. 

Kolejni prelegenci przedstawili zagadnienia istotne nie tylko w kontekście efektywnego prowadzenia procesu zakupowego, ale także w aspekcie realizacji ważnych celów w obszarze środowiska. Tematyka wystąpień skupiona była na kwestiach związanych z zastosowaniem norm w zamówieniach publicznych, instytucji wstępnych konsultacji rynkowych i praktycznych aspektów ich stosowania, zielonych zamówień publicznych jako narzędziu kształtowania nowych standardów udzielania zamówień oraz instrumentom i rozwiązaniom zawartym w ustawie – Prawo zamówień publicznych, które pozwalają na racjonalne i elastyczne prowadzenie postępowania oraz sprawną realizację umowy w sprawie zamówienia publicznego.

Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z załączonymi materiałami.

Materiały

C. Calin - Wsparcie Banku Światowego we wdrażaniu Polityki zakupowej państwa, w tym Wytyczne dotyczące wprowadzenia ProcurCompEU
C​_Calin​_-​_Wsparcie​_Banku​_Światowego​_we​_wdrażaniu​_Polityki​_zakupowej​_państwa,​_w​_tym​_Wytyczne​_dotyczące​_wprowadzenia​_ProcurCompEU.pptx 2.93MB
K. Mańka - Zielone zamówienia publiczne
3​_K​_Mańka​_-​_Zielone​_zamówienia​_publiczne.pptx 17.67MB
I. Fundowicz - Racjonalne i elastyczne prowadzenie postępowania
4​_I​_Fundowicz​_-​_Racjonalne​_i​_elastyczne​_prowadzenie​_postępowania.pptx 0.93MB
W. Dzierżanowski - Normy w zamówieniach publicznych
Normy​_w​_zamówieniach​_publicznych.pdf 1.40MB

Wideo

{"register":{"columns":[]}}