W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

Czy szpital ma obowiązek zapewnić pacjentowi leki w trakcie hospitalizacji?

Pacjent, który został przyjęty na oddział szpitalny powinien mieć zapewnione leczenie. Powinno być ono zagwarantowane w takim zakresie, jaki wynika z oceny jego stanu zdrowia oraz wskazań medycznych.

 

Szpital ma obowiązek bezpłatnego zapewnienia leków i wyrobów medycznych jeśli są one konieczne do leczenia schorzenia, które jest przyczyną hospitalizacji pacjenta lub do udzielenia mu świadczenia zdrowotnego. Ponadto leki i wybory medyczne w szpitalu przysługują pacjentowi jeśli w trakcie jego pobytu okaże się, że u pacjenta pojawiły się tzw. schorzenia współistniejące. Także jeśli leczy się on przewlekle lub jest w trakcie terapii.

 

Niedopuszczalne jest pozostawienie pacjenta bez opieki i leczenia w odniesieniu do występujących schorzeń współistniejących. Nie ma w tym momencie znaczenia, czy pacjent zachorował przed czy w trakcie pobytu w szpitalu.

{"register":{"columns":[]}}