W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

25 lat działalności Środowiskowego Domu Samopomocy w Pionkach

27.11.2024

Środowiskowy Dom Samopomocy w Pionkach funkcjonuje już od 25 lat. Z tej okazji w jubileuszowych uroczystościach wziął udział Wicewojewoda Mazowiecki Patryk Fajdek.

25 lat działalności Środowiskowego Domu Samopomocy w Pionkach

Z okazji 25-lecia placówki na Pani ręce składam serdeczne gratulacje dla pracowników, podopiecznych placówki i ich rodzin. Przesyłam także wyrazy uznania dla determinacji Pani Kierownik i całego zespołu Domu w realizacji tego udanego przedsięwzięcia […] Uczestnikom zajęć i ich rodzinom życzę zadowolenia z proponowanych usług oraz spełnienia nadziei i oczekiwań związanych z otrzymywaną pomocą. Pani Kierownik i Pani współpracownikom przesyłam życzenia wielu sukcesów we wspieraniu osób z niepełnosprawnościami oraz powodzenia w urzeczywistnianiu zamierzeń służących dalszemu rozwojowi placówki .

Te słowa przekazał Wojewoda Mazowiecki Mariusz Frankowski w liście, który odczytał Kierownik Delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Radomiu Rafał Molga.

Podczas wydarzenia podopieczni ŚDS mogli zaprezentować swoje umiejętności artystyczne, które nabyli w ramach zajęć rehabilitacyjnych i rewalidacyjnych. Podczas występów Teatru Lalkowego „Pralnia” osoby z niepełnosprawnościami intelektualnymi zaprezentowały się w kolażu teatralnym. Występy teatralne można było również obejrzeć w prezentowanej wystawie fotografii pod tytułem „Pralnia”.

Na zakończenie obchodów 25-lecia działalności Środowiskowego Domu Samopomocy w Pionkach wszystkich zaproszono na tort, a następnie na jubileuszowy bal.

Środowiskowy Dom Samopomocy w Pionkach jest placówką samorządową o charakterze lokalnym. Jest specjalistyczną placówką dziennego pobytu dla osób z deficytami intelektu. ŚDS prowadzi szeroko rozumianą rehabilitację i rewalidację społeczną poprzez terapię zajęciową i treningi umiejętności społecznych, których nadrzędnym celem jest kształtowanie i utrwalanie u dorosłych osób z niepełnosprawnością intelektualną umiejętności w zakresie samoobsługi oraz życia w społeczeństwie na możliwie wysokim poziomie. Swoje cele placówka realizuje poprzez prowadzenie zajęć terapeutycznych w postaci treningów umiejętności społecznych oraz w postaci terapii zajęciowej. Od lat prowadzone są także nowatorskie rozwiązania, jak organizacja Regat Kajakowych Osób Niepełnosprawnych oraz Teatr Lalkowy „Pralnia”.

Zdjęcia (5)

{"register":{"columns":[]}}