W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót
Fundusz Dróg Samorządowych

Istotne zmiany w naborze wniosków

Istotne informacje oraz zmiany wprowadzone w aktualnym naborze wniosków w ramach Funduszu Dróg Samorządowych*

 

  1. W ramach naboru można zgłosić do dofinansowania wyłącznie zadania, których termin rozpoczęcia przypada na rok 2020, przyczym przetarg może być ogłoszony wcześniej. Ponadto w przypadku zadań, w ramach których do dofinansowania zgłoszony jest tylko określony etap zatwierdzonego projektu budowlanego, etap ten musi stanowić funkcjonalną całość. 
  2. Gminy oraz miasta na prawach powiatu mogą złożyć dwa wnioski i otrzymać środki z budżetu państwa na dofinansowanie dwóch zadań, natomiast powiaty ziemskie mogą złożyć trzy wnioski i otrzymać dofinansowanie na realizację trzech zadań.
  3. W ramach jednego zadania można zgłosić maksymalnie 3 odcinki drogi/dróg, przy czym odcinek powinien być jednorodny pod względem przekroju jezdni (szczegółowe wymagania odnośnie do odcinków zawarte są w ogłoszeniu o naborze).
  4. Zadanie nie może obejmować odcinków dróg zlokalizowanych w strefie zamieszkania, z wyjątkiem stref zamieszkania w których wyodrębniono jezdnię oraz chodniki lub pobocza.
  5. W przypadku realizacji zadania na postawie zgłoszenia organowi administracji architektoniczno-budowlanej robót budowlanych niewymagających pozwolenia na budowę, należy złożyć także kopie oświadczenia/oświadczeń o prawie do dysponowania nieruchomością na cele budowlane i opisu technicznego (jeżeli stanowił załącznik do zgłoszenia). Prosimy też o nie przedkładanie Projektu zagospodarowania terenu (PZT) - przedkładanie PZT nie jest wskazane z uwagi na ograniczony czas weryfikacji formalnej wniosku
  6. Jeżeli z daty wydania pozwolenia na budowę/zezwolenia na realizację inwestycji drogowej/zgłoszenia wynika, że wygasa ono przed planowanym terminem rozpoczęcia inwestycji, do wniosku należy dołączyć dokument potwierdzający jego aktualność, np. kopię dziennika budowy z dokonanymi wpisami.
  7. Wnioskodawca, uzupełniając lub poprawiając wniosek o dofinansowanie na wezwanie Komisji oceniającej wnioski, powinien udzielić odpowiedzi odnoszącej się wyłącznie do kwestii zawartych w wezwaniu, dlatego też uzupełniając wniosek niedopuszczalne jest zmniejszenie zakresu rzeczowego zadania, za wyjątkiem sytuacji kiedy Komisja wezwie do wprowadzenia takiej zmiany w drodze sprostowania.
  8. Jeżeli na etapie zawierania umowy o dofinansowanie okaże się, że informacje zawarte we wniosku o dofinansowanie nie są zgodne ze stanem faktycznym, wojewoda może odmówić zawarcia umowy o dofinansowanie.

 

Strefa zamieszkania nie jest tożsama z obszarem zabudowanym!

Strefa zamieszkania – jest to obszar określony w art. 2 pkt 16 ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. Prawo o ruchu drogowym. Obejmuje drogi publiczne lub inne drogi, na których obowiązują szczególne zasady ruchu drogowego (m.in. pieszy może korzystać z całej szerokości drogi i ma pierwszeństwo przed pojazdem), ulica może nie mieć wyodrębnionej jezdni i chodników, a wjazdy i wyjazdy oznaczone są znakami drogowymi D-40 oraz D-41.

Obszar zabudowany – jest to obszar określony w art. 2 pkt 15 Prawo o ruchu drogowym. Powinien być powiązany z występującą wzdłuż drogi zabudową o charakterze mieszkalnym i występującym na drodze ruchem pieszych, a wjazdy i wyjazdy oznaczone są znakami drogowymi D-42 oraz D-43.

 

* W odniesieniu do naboru z 13 marca 2019 r.

Zdjęcia (2)

{"register":{"columns":[]}}