Opis dostępności architektonicznej delegatur Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego
Delegatura w Ciechanowie
Budynek Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie- Delegatury Placówki Zamiejscowej w Ciechanowie przy ul. 17 Stycznia 60.
Opis sposobu dojazdu
Budynek znajduje się na ul. 17 stycznia 60.
Pieszo
Dojście piesze jest od ulicy 17 Stycznia po utwardzonej nawierzchni. Przejście dla pieszych posiada sygnalizację dźwiękową. Chodnik jest podzielony na pas dla pieszych i rowerzystów. Na trasie dojścia do budynku występują pojedyncze przeszkody np. na obrzeżach chodnika posadzone drzewa na linii dojścia do drzwi wejściowych, słupki, znaki drogowe/informacyjne. Kosze na śmieci występują poza trasą wejścia.
Pociągiem
Najbliższa stacja PKP Ciechanów - Henryka Sienkiewicza 73 znajduje się w odległości do ok. 2 km. Dojście na perony jest możliwe za pomocą schodów oraz windy.
Autobusem
Najbliższe przystanki autobusowe: Przystanek 17 Stycznia BGŻ : (kierunek Centrum ) 01
Przystanek autobusowy znajduje się w odległości ok. 40 m do samego budynku.
Samochodem
Wjazd na parking znajduje się od ul. 17 Stycznia. Przy budynku brak miejsc parkingowych dla osób z niepełnosprawnością ruchową. Najbliższe miejsce parkingowe dla osób z niepełnosprawnością ruchową znajdują się przy budynku ARMIR przy ul. 17 Stycznia. Powierzchnia: antypoślizgowa, gładka, bez wysokich krawężników i zjazdów.
Taksówką
Brak w okolicy postoju taksówek.
Wejście do budynku i obszar kontroli
Główne zadaszone wejście znajduje się od strony ul. 17 Stycznia . Wejście jest łatwe do zlokalizowania przez osoby słabowidzące. Dostęp dla osób na wózku, występuje pochylnia. Wejście jest wyposażone w drzwi zautomatyzowane. Szerokości przejścia przez drzwi wynosi 180 cm, brak progu. Przy wejściu występuje dzwonek przywołujący na wysokości 150 cm. Domofon znajduje się przy furtce bramy głównej na wysokości 150 cm. Dojście piesze jest równe, bez nachylenia.
Hol wejściowy jest przestronny, jasny, bez oznakowania dotykowego na posadzce. Brak punktu informacyjnego, pętli indukcyjnej oraz dostępu do tłumacza języka migowego. Schody w holu głównym znajdują się po prawej stronie. Schody po prawej stronie prowadzą na piętro.
Komunikacja wewnętrzna
Korytarze
Korytarze w budynku są szerokie umożliwiające wyminięcie się dwóch osób. Wejścia do pokoi oznakowane są tabliczkami. W budynku nie ma oznaczeń brajlowskich. Brak oznaczenia korytarzy. Przy zakrętach o kącie 90 stopni – brak zaokrąglonych narożników. Brak odbojników w dolnej krawędzi ścian na wszystkich zakrętach i załamaniach. Włączniki światła nie są dostępne dla osoby siedzącej na wózku.
Schody
Główna klatka schodowa jest dostępna od wejścia. Stopnie schodów są proste bez podcięć. Brak czytelnych oznaczeń krawędzi schodów. Schody wyposażone są w jednostronną barierkę ochronną.
Winda i urządzenie do przemieszczania osób z niepełnosprawnością ruchową
Brak windy w budynku.
Dostosowania (pochylnie, platformy, informacje głosowe, pętle indukcyjne)
Pochylnia występuje tylko przed budynkiem umożliwiająca wjazd wózków inwalidzkich do budynku. Platform, podnośników ukośnych oraz pętli indukcyjnych brak.
Informacja o prawie wstępu z psem asystującym
Możliwy jest wstęp osób z niepełnosprawnością ruchową z psem asystującym do wszystkich pomieszczeń budynku.
Informacja o możliwości skorzystania z tłumacza języka migowego
Brak dostępu do tłumacza PJM.
Inne sposoby porozumiewania się (dostępny łatwy tekst do czytania, filmy w języku migowym)
Brak dostępnego łatwego tekstu do czytania czy informacji w języku migowym.
Pomieszczenia sanitarne
Ogólnodostępna toaleta znajduje się na parterze. W budynku brak toalety dla osób z niepełnosprawnością ruchową. Drzwi do toalety nie są wyposażone są w samozamykacz. Mechanizm do zamykania drzwi jest obrotowy i niewielkich rozmiarów. W toalecie przestrzeń manewrowa oraz przestrzeń do transferu bocznego jest ograniczona. Brak systemu przyzywowego. Miska ustępowa umieszczona jest po lewej stronie za drzwiami. Osadzona na niskiej wysokości oraz nie wyposażona w poręcze. Umywalka umieszczona jest po lewej stronie od wejścia.
Pomieszczenia konferencyjne, lub inne kluczowe miejsca dla budynku
Sala konferencyjna znajduje się na I piętrze, brak oznakowania tabliczką. Sala nie jest wyposażona w pętle indukcyjną.
Ewakuacja z budynku
Ewakuacja z budynku odbywa się oznakowanymi klatkami schodowymi i ogólnodostępnymi ciągami komunikacyjnymi. Windy do celów ewakuacyjnych brak.
Delegatura w Płocku
Budynek Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie Delegatury - Placówki Zamiejscowej w Płocku przy ul. Kolegialnej 15, w którym siedzibę mają : Biuro Wojewody, Biuro Obsługi Urzędu, Biuro Kadr i Organizacji, Wydział Geodezji, Wydział Infrastruktury, Wydział Kontroli, Wydział Zdrowia, Wydział Polityki Społecznej, Wydział Nadzoru Prawnego, Wydział Skarbu Państwa i Nieruchomości, Wydział Spraw Obywatelskich, Wydział Spraw Cudzoziemców.
Opis sposobu dojazdu
Budynek znajduje się na skrzyżowaniu ulic 1-go Maja i Kolegialnej 15.
Pieszo
Dojścia piesze są od ulic Kolegialnej i 1-go Maja. Przejścia dla pieszych posiadają sygnalizację dźwiękową. Chodnik nie jest podzielony na pas dla pieszych i rowerzystów. Na trasie dojścia do budynku występują pojedyncze przeszkody np. na obrzeżach chodnika posadzone drzewa na linii dojścia do drzwi wejściowych, słupki na przejściach, znaki drogowe/informacyjne. Stojaki dla rowerów, kosze na śmieci występują poza trasą wejścia.
Pociągiem
Najbliższa stacja PKP Płock – Dworcowa 46 znajduje się w odległości do ok. 3 000 m. Dojście na perony jest możliwe wyłącznie za pomocą schodów.
Autobusem
Najbliższe przystanki autobusowe: Kolegialna 15 po przeciwnej stronie budynku.
Samochodem
Miejsca parkingowe dla interesantów znajduje się na parkingu wewnętrznym Delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego – wjazd od ulicy 1-go Maja, w tym sześć wyznaczonych miejsc dla osób z niepełnosprawnością ruchową.
Taksówką
Brak w okolicy postoju taksówek.
Wejście do budynku i obszar kontroli
Główne wejście znajduje się od strony ul. Kolegialnej 15. Wejście jest łatwe do zlokalizowania przez osoby słabowidzące, dostępne dla osób z niepełnosprawnością ruchową (szerokość przejścia powyżej 90 cm, brak progów). Przy wejściu głównym znajduje się platforma dla osób z niepełnosprawnościami, pomagająca pokonanie barier architektonicznych. Dodatkowe wejścia znajdują się od ul. 1-go Maja i od strony parkingu. Wjazd na parking znajduje się od ul. 1-go Maja. Parking wyposażony jest w sześć miejsc dla osób z niepełnosprawnością ruchową. Od strony parkingu znajduje się podjazd oraz dzwonek przywołujący. Dojście piesze jest równe, bez nachylenia. Na elewacji znajduje się oznakowanie nad drzwiami z tablicą Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie. Hol wejściowy jest przestronny, jasny, z kolumnami, jest bez oznakowania dotykowego na posadzce. Na kolumnach znajdują się tablice informujące, brak punktu informacyjnego. Schody w holu głównym znajdują się po lewej stronie, schody prowadzą na poszczególne pietra. Na parterze znajduje się sala obsługi klientów oraz punkt podawczy.
Komunikacja wewnętrzna
Korytarze
Korytarze na piętrach są szerokie umożliwiające wyminięcie się dwóch osób. Korytarze są wydzielone szklanymi drzwiami przeciwpożarowymi z samozamykaczem, bez mechanizmów ułatwiających otwieranie. Szklane drzwi są oznakowane. Wejścia do pokoi są oznakowane tabliczkami. W budynku nie ma oznaczeń brajla. Oznaczenia korytarzy znajdują się na wprost wyjścia z holu windowego.
Schody
Główna klatka schodowa jest dostępna od korytarza przy wejściu od strony parkingu. Stopnie schodów są zaokrąglone i ich krawędzie są oznaczone. Schody wyposażone są w jednostronne okrągłe poręcze.
Winda i urządzenie do przemieszczania osób z niepełnosprawnością ruchową
Jedna winda przestronna znajduje się na środku korytarza. Oznakowanie przycisków jest wypukłe, brak oznakowania brajlem. Winda wyposażona w komunikaty dźwiękowe informujące o numerze piętra. Przy wejściu głównym znajduje się platforma umożliwiająca pokonanie barier architektonicznych.
Dostosowania (pochylnie, platformy, informacje głosowe, pętle indukcyjne)
Brak pętli indukcyjnych w budynku. W halach obsługi klienta na parterze znajdują się dźwiękowe, elektroniczne wyświetlacze wywołujące interesanta.
Informacja o prawie wstępu z psem asystującym
Możliwy jest wstęp osób z niepełnosprawnością ruchową z psem asystującym do wszystkich pomieszczeń budynku.
Informacja o możliwości skorzystania z tłumacza języka migowego
Brak jest dostępu do tłumacza języka migowego.
Inne sposoby porozumiewania się (dostępny łatwy tekst do czytania, filmy w języku migowym)
Brak jest dostępnego łatwego tekstu do czytania czy informacji w języku migowym.
Pomieszczenia sanitarne
Ogólnodostępna toaleta dla osób z niepełnosprawnością ruchową znajduje się na parterze na końcu korytarza (w pobliżu windy). Drzwi do toalety wyposażone są w samozamykacz. Mechanizm do zamykania drzwi jest obrotowy i niewielkich rozmiarów. W toalecie jest przestrzeń manewrowa oraz jest przestrzeń do transferu bocznego. Miska ustępowa umieszczona jest po lewej stronie od wejścia na niskiej wysokości i jest wyposażona w jednostronną poręcz. Umywalka umieszczona jest na wprost wejścia. Brak systemu przywołującego.
Na każdym piętrze znajduje się jedna toaleta dla osób z niepełnosprawnościami, która jest zlokalizowana w pobliżu windy.
Pomieszczenia konferencyjne, lub inne kluczowe miejsca dla budynku
Sala konferencyjna na drugim piętrze oznakowana jest tabliczką. Sala nie jest wyposażona w pętle indukcyjne.
Ewakuacja z budynku
Ewakuacja z budynku odbywa się oznakowanymi klatkami schodowymi i ogólnodostępnymi ciągami komunikacyjnymi.
Delegatura w Radomiu
W budynku przy ul. Żeromskiego 53 w Radomiu siedzibę mają następujące instytucje: Urząd Miejski w Radomiu, Mazowiecki Urząd Wojewódzki w Warszawie Delegatura – Placówka Zamiejscowa w Radomiu, Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Rybackiej w Warszawie – Posterunek Terenowy w Radomiu, Krajowe Biuro Wyborcze Delegatura w Radomiu, Mazowieckie Kuratorium Oświaty Delegatura w Radomiu, Regionalna Izba Obrachunkowa w Warszawie Zespół Zamiejscowy w Radomiu, Samorządowe Kolegium Odwoławcze w Radomiu, Wojewódzki Inspektorat Farmaceutyczny w Warszawie Delegatura – Placówka Zamiejscowa w Radomiu, Wojewódzki Inspektorat Inspekcji Handlowej w Warszawie Delegatura w Radomiu, Wojewódzki Urząd Ochrony Zabytków w Warszawie Delegatura w Radomiu, Instytut Pamięci Narodowej – Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu Oddział w Lublinie Delegatura w Radomiu, Sala koncertowa Radomskiej Orkiestry Kameralnej.
Opis sposobu dojazdu
Budynek znajduje się na skrzyżowaniu ulic Żeromskiego i Niedziałkowskiego.
Pieszo
Dojścia piesze są od ulic Żeromskiego, Niedziałkowskiego i Staszica. Przejścia dla pieszych nie posiadają sygnalizacji świetlnej i dźwiękowej. Na trasie dojścia do budynku występują pojedyncze przeszkody np. drzewa, słupki na przejściach, ławki. Stojaki dla rowerów, kosze na śmieci występują poza trasą wejścia.
Pociągiem
Najbliższa stacja PKP znajduje się w odległości ok. 2 km. Dotarcie na perony możliwe jest schodami lub windą.
Autobusem
Najbliższe przystanki autobusowe znajdują się w odległości do 150 m: Żeromskiego/Słowackiego - linia 19, Kilińskiego – linia 19
Samochodem
Najbliższe miejsce parkingowe dla osób z niepełnosprawnością ruchową znajduje się przy ulicy Staszica. Miejsce parkingowe jest na jezdni.
Taksówką
Postój TAXI znajduję się 50 m od wejścia do budynku.
Wejście do budynku i obszar kontroli
Główne wejście znajduje się w centralnej części budynku od ul. Żeromskiego. Do głównych drzwi prowadzą schody oraz wjazd dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. Wejście jest wyposażone w podwójne drzwi i jest dostępne dla osób z niepełnosprawnością ruchową (szerokość przejścia powyżej 90 cm, brak progów).
Przy głównym wejściu znajduje się pomieszczenie Straży Miejskiej.
Od ul. Niemcewicza występują szerokie drzwi umożliwiające wjazd osobom z niepełnosprawnością ruchową, znajdują się one bezpośrednio przy chodniku; od ul. Staszica – dla osób z niepełnosprawnością ruchową jest podjazd pod drzwi. Tuż za drzwiami jest dostęp do windy. Oba wejścia nie są ochraniane przez strażników miejskich. Przy każdym wejściu znajdują się tablice informacyjne. Brak pętli indukcyjnej oraz dostępu do tłumacza języka migowego w punkcie informacyjnym. Schody w holu głównym znajdują się po lewej i prawej stronie, schody prowadzą na I, II i III piętro.
Komunikacja wewnętrzna
Korytarze
Korytarze na piętrach są szerokie umożliwiające wyminięcie się dwóch osób. Część korytarzy połączonych jest schodami – brak podjazdu dla wózka inwalidzkiego. Wejścia do pokoi oznakowane są tabliczkami. W budynku nie ma oznaczeń brajlowskich.
Schody
Stopnie schodów są proste bez podcięć. Częściowo oznakowane krawędzie. Schody wyposażone są w jednostronne poręcze.
Winda i urządzenie do przemieszczania osób z niepełnosprawnością ruchową
Winda znajduje się wewnątrz budynku (blisko wejścia od ul. Staszica). Oznakowanie przycisków jest wypukłe. W windzie znajdują się komunikaty dźwiękowe informujące o numerze piętra.
Dostosowania (pochylnie, platformy, informacje głosowe, pętle indukcyjne)
Brak pętli indukcyjnych w budynku. W hali obsługi klienta na parterze (Wydział Spraw Obywatelskich - Paszporty) znajdują się elektroniczne tablice z wyświetlaczem informujące o kolejce osób oczekujących.
Inne sposoby porozumiewania się (dostępny łatwy tekst do czytania, filmy w języku migowym)
Brak dostępnego łatwego tekstu do czytania czy informacji w języku migowym lub angielskim na stronie.
Pomieszczenia sanitarne
Ogólnodostępne toalety dla osób z niepełnosprawnością ruchową znajdują się na parterze – jedna w pobliżu Wydziału Spraw Obywatelskich, druga w odległości ok. 70 m od głównego wejścia. Drzwi do toalety wyposażone są w samozamykacz. W toalecie jest przestrzeń manewrowa, brak jest przestrzeni do transferu bocznego. Wyposażone są w system przyzywowy. Miska ustępowa umieszczona jest na wprost wejścia na niskiej wysokości i jest wyposażona w poręcz. Umywalka umieszczona jest po lewej stronie od wejścia.
Pomieszczenia konferencyjne, lub inne kluczowe miejsca dla budynku
Sale konferencyjne są oznakowane tabliczką. Brak pętli indukcyjnych w salach konferencyjnych.
Ewakuacja z budynku
Brak windy do celów ewakuacyjnych.
Delegatura w Siedlcach
Budynek Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie Delegatura - Placówka Zamiejscowa w Siedlcach, przy ul. Piłsudskiego 38 , 08-110 Siedlce, w którym siedzibę mają:
Wojewódzki Inspektorat Inspekcji Handlowej Delegatura w Siedlcach, Krajowe Biuro Wyborcze Delegatura w Siedlcach, Regionalna Izba Obrachunkowa w Warszawue Zespół Zamiejscowy w Siedlcach, Kuratorium Oświaty w Warszawie Delegatura w Siedlcach, Mazowiecki Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego w Radomiu Zespół w Siedlcach, Samorządowe Kolegium Odwoławcze w Siedlcach, Wojewódzki Inspektorat Farmaceutyczny w Warszawie Delegatura w Siedlcach, Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Rybackiej w Warszawie - Wesołej Posterunek w Siedlcach.
Opis sposobu dojazdu
Budynek znajduje się przy ul. Piłsudskiego 38 w Siedlcach pomiędzy ul. Bohaterów Getta i ul. Berka Joselewicza, na wprost Placu Generała Sikorskiego.
Pieszo
Dojścia piesze są od ulic Piłsudskiego, Placu Generała Sikorskiego. Przejścia dla pieszych posiadają sygnalizację dźwiękową. Na trasie dojścia do budynku nie ma przeszkód.
Pociągiem
Najbliższa stacja PKP Siedlce znajduje się w odległości do ok. 900 m. Dojście na perony jest możliwe za pomocą schodów z pochylniami i wind dla osób niepełnosprawnych.
Autobusem
Najbliższe przystanki autobusowe: Siedlce Ratusz 02, Siedlce Starostwo Powiatowe 03.
Samochodem
Najbliższe miejsce parkingowe dla osób z niepełnosprawnością ruchową znajduje się w szczycie budynku w odległości ok. 12 m od wejścia. Dwa dodatkowe miejsca znajdują się na wspólnym parkingu przy siedzibie Starostwa Powiatowego w Siedlcach przy ul. Piłsudskiego 40 .
Taksówką
Postój taksówek znajduje się ok. 120 m od budynku przy ul. Esperanto.
Wejście do budynku i obszar kontroli
Główne zadaszone wejście znajduje się w od frontu budynku przy ulicy Piłsudskiego. Jest łatwe do zlokalizowania przez osoby słabowidzące. Wejście jest wyposażone w drzwi automatycznie otwierane i jest dostępne dla osób z niepełnosprawnością ruchową (szerokość przejścia powyżej 90 cm, brak progów). Dojście piesze jest równe, bez nachylenia. Na elewacji obok wejścia znajduje się tablica informacyjna Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego i tablice urzędowe pozostałych instytucji mających siedzibę w budynku. Hol wejściowy jest przestronny, jasny, z kolumnami bez oznakowania dotykowego na posadzce. Stanowisko ochrony, będące jednocześnie punktem informacyjnym dla osób z niepełnosprawnością ruchową jest oznakowane i znajduje się w bezpośredniej bliskości od wejścia, po lewej stronie. Lada na wysokości 90 cm.
Pracownik ochrony jest zobowiązany do przywołania na prośbę interesanta pracownika kancelarii głównej Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego lub pracownika merytorycznego.
Na parterze znajduje się Sala Obsługi Interesantów NR 14 ( po prawej stronie drzwi), w której znajdują się stanowiska do obsługi interesantów z ograniczoną możliwością poruszania się przez każdego z pracowników Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego, z zapewnioną możliwością podjazdu wózków. Schody w holu głównym znajdują się przed windami po prawej stronie, schody prowadzą na wszystkie piętra budynku.
Komunikacja wewnętrzna
Korytarze
Korytarze na piętrach są szerokie umożliwiające wyminięcie się 2 osób. Korytarze na piętrach są wydzielone częściowo szklanymi drzwiami przeciwpożarowymi z samozamykaczem, bez mechanizmów ułatwiających otwieranie. Na piętrach 2,3,5 i 6 drzwi są drewniane bez samozamykaczy. Wyjątkiem jest wejście do korytarza na pierwszym piętrze budynku. Korytarz jest niedostępny dla osób z niepełnosprawnością ruchową. Z holu wind prowadzą do niego trzystopniowe schody. Brak jest podjazdu. Wejścia do pokoi na wszystkich piętrach oznakowane są numerami i tabliczkami ze stanowiskiem, imieniem i nazwiskiem pracowników. W budynku, za wyjątkiem wind nie ma oznaczeń brajla. Oznaczenia instytucji znajdujących się w korytarzu znajdują się nad drzwiami prowadzącymi z holu wind do korytarzy.
Schody
Główna klatka schodowa ewakuacyjna jest otwarta dostępna od holu na parterze obok wind. Stopnie schodów są proste bez podcięć. Stopnie częściowo zabezpieczone taśmą antypoślizgową. Schody wyposażone są w jednostronne okrągłe poręcze.
Windy
Dwie windy przestronne znajdują się na prawo od drzwi wejściowych za schodami. Oznakowanie przycisków jest wypukłe, a w kabinach oznakowanie brajlem. Komunikaty dźwiękowe w windach i informują o numerze piętra i otwieraniu i zamykaniu się drzwi.
Dostosowania (pochylnie, platformy, informacje głosowe, pętle indukcyjne)
Brak pętli indukcyjnych w budynku. Na parterze znajduje się Sala Obsługi Interesantów NR 14 ( po prawej stronie drzwi) w której znajdują się stanowiska do obsługi interesantów z ograniczoną możliwością poruszania się przez każdego z pracowników Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego, z zapewnioną możliwością podjazdu osób poruszających się na wózku. Na prośbę interesanta pracownik merytoryczny jest powiadamiany przez służbę ochrony budynku.
Informacja o prawie wstępu z psem asystującym
Możliwy jest wstęp osób z niepełnosprawnością ruchową z psem asystującym do wszystkich pomieszczeń budynku.
Informacja o możliwości skorzystania z tłumacza języka migowego. W budynku brak jest tłumacza języka migowego.
Inne sposoby porozumiewania się (dostępny łatwy tekst do czytania, filmy w języku migowym)
Brak jest dostępnego łatwego tekstu do czytania, czy informacji w języku migowym lub angielskim w budynku.
Pomieszczenia sanitarne
Ogólnodostępna toaleta dla osób z niepełnosprawnością ruchową znajduje się w bocznym korytarzu na parterze za portiernią - punktem informacyjnym. Drzwi do toalety wyposażone są w samozamykacz. W toalecie jest przestrzeń manewrowa. Zainstalowany jest system przywołujący. Miska ustępowa umieszczona jest na prawo od wejścia na niskiej wysokości i jest wyposażona w obustronne poręcze. Umywalka umieszczona jest po prawej stronie od wejścia. Na piętrach brak jest toalet dla osób z niepełnosprawnością ruchową.
Pomieszczenia konferencyjne, lub inne kluczowe miejsca dla budynku
Sala konferencyjna nr 3 na parterze budynku jest oznakowana tabliczką. Brak pętli indukcyjnych w sali konferencyjnej, przestrzeń manewrowa dla osób z niepełnosprawnością ruchową jest dostateczna.
Ewakuacja z budynku
Jedna z wind (prawa) posiada oddzielne zasilanie i jest przystosowana do działania w czasie prowadzenia akcji gaśniczej i ewakuacyjnej. Natomiast do dyspozycji prowadzącego akcję gaśniczą lub ewakuacyjną jest tzw.” winda strażaka”.
Delegatura w Ostrołęce
Budynek Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie Delegatura - Placówka Zamiejscowa w Ostrołęce, przy ul. gen. Augusta Emila Fieldorfa „Nila” 15, w którym siedzibę mają: Biuro Wojewody, Biuro Obsługi Urzędu, Biuro Kadr i Organizacji, Wydział Geodezji, Wydział Infrastruktury, Wydział Kontroli, Wydział Zdrowia, Wydział Polityki Społecznej, Wydział Nadzoru Prawnego, Wydział Skarbu Państwa i Nieruchomości, Wydział Spraw Obywatelskich, Wydział Spraw Cudzoziemców.
Opis sposobu dojazdu
Budynek znajduje się na rogu ul Augusta Emila Fieldorfa „Nila” 15 i H. Dobrzańskiego
Pieszo
Dojścia piesze są od ulic Fieldorfa „Nila” i ul H. Dobrzańskiego. Przejścia dla pieszych nie posiadają sygnalizacji świetlnej i dźwiękowej, zastosowano natomiast zaniżone krawężniki i zmianę faktury nawierzchni na granicy pomiędzy chodnikiem a jezdnią
Pociągiem
Najbliższa stacja PKP Ostrołęka, Plac Dworcowy 4 znajduje się w odległości do ok.3800 m.
Autobusem
Najbliższe przystanki autobusowe: róg H. Dobrzańskiego 2 i gen. Fieldorfa „Nila”.
Samochodem
Najbliższe miejsce parkingowe dla osób z niepełnosprawnością znajduje się przy wejściu do budynku.
Brak w okolicy postoju taksówek.
Wejście do budynku
Budynek posiada główne zadaszone wejście dostosowane dla osób niepełnosprawnych, drzwi wejściowe nie otwierają się automatycznie mają odpowiednie wymiary. Obok schodów znajduje się pochylnia.
Hol wejściowy jest przestronny, jasny, bez oznakowania dotykowego na posadzce. Brak pętli indukcyjnej oraz dostępu do tłumacza języka migowego w punkcie informacyjnym. W ramach jednej kondygnacji budynku występują zmiany poziomów. Schody wewnątrz budynku są odpowiedniej szerokości oraz posiadają poręcze. Początek i koniec ich biegów jest oznaczony kontrastowo.
Dla osób na wózkach dostępne są tylko pomieszczenia na wysokim parterze. W budynku nie ma windy.
Brak toalet dostosowanych do osób niepełnosprawnych na wysokim parterze.
W budynku jest toaleta dla osób niepełnosprawnych przy wejściu bocznym przy garażach od strony ul Wesołej. Toaleta jest zamykana na klucz, który jest dostępny w barze. W toalecie brak przestrzeni manewrowej.
Komunikacja wewnętrzna
Korytarze
Korytarze w budynku mają odpowiednią szerokość, meble nie utrudniają poruszania się po korytarzach i nie zawężają wymaganej szerokości korytarza. Wejścia do pokoi oznakowane są tabliczkami. W budynku nie ma oznaczeń brajlowskich.
Schody
Stopnie schodów są proste bez podcięć. Krawędzie każdego pierwszego i ostatniego stopnia każdego biegu oznakowane są kolorem kontrastowym na powierzchni poziomej i pionowej.
Windy
Brak windy w budynku
Dostosowania (pochylnie, platformy, informacje głosowe, pętle indukcyjne)
Brak pętli indukcyjnych w budynku.
Informacja o prawie wstępu z psem asystującym
Zgodnie z ustawą z dnia 27 sierpnia 1997 o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych osoba niepełnosprawna wraz z psem asystującym ma prawo wstępu m.in. do obiektów użyteczności publicznej. Warunkiem wejścia na teren budynku sądu z psem asystującym jest wyposażenie psa asystującego w uprząż oraz posiadanie przez osobę niepełnosprawną certyfikatu potwierdzającego status psa asystującego i zaświadczenia o wykonaniu szczepień weterynaryjnych.
Informacja o możliwości skorzystania z tłumacza języka migowego
Brak dostępu do tłumacza języka migowego.
Inne sposoby porozumiewania się (dostępny łatwy tekst do czytania, filmy w języku migowym)
Brak dostępnego łatwego tekstu do czytania czy informacji w języku migowym lub angielskim na stronie.
Pomieszczenia sanitarne
Ogólnodostępna toaleta dla osób z niepełnosprawnością znajduje się na parterze przy wejściu bocznym przy garażach od strony ul. Wesołej. W toalecie brak jest przestrzeni manewrowej. Brak systemu przyzywającego. Miska klozetowa wyposażona w obustronne poręcze. Umywalka umieszczona jest po lewej stronie od wejścia.
Pomieszczenia konferencyjne, lub inne kluczowe miejsca dla budynku
Sala konferencyjna jest oznakowana tabliczką. Brak pętli indukcyjnych w salach konferencyjnych,
Ewakuacja z budynku
Brak windy do celów ewakuacyjnych.