W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Połączeni Profilaktyką – wspieramy zdrowie psychiczne dzieci i młodzieży

24.10.2024

Depresja to obecnie jedna z najpoważniejszych chorób cywilizacyjnych. Szczególnie niepokoi kondycja psychiczna młodych ludzi i szybki wzrost liczby zachowań samobójczych. Dlatego właśnie wsparcie zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży było głównym tematem konferencji Połączeni Profilaktyką, która została zorganizowana 24 października. Udział w niej wzięli Podsekretarz stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej Polski Paulina Piechna-Więckiewicz, Wicewojewoda Mazowiecki Patryk Fajdek, członka zarządu województwa mazowieckiego Anna Brzezińska oraz Dyrektor Wydziału Kształcenia Ponadpodstawowego i Zawodowego Bogusław Fidelus.

Połączeni Profilaktyką – wspieramy zdrowie psychiczne dzieci i młodzieży

Zintegrowane działanie w zakresie profilaktyki to nie tylko oddziaływanie na szereg różnych czynników, ale zaangażowanie oraz współpraca kilkunastu środowisk: nauczycieli, wychowawców, rodziców, specjalistów, samorządu i rządu, ale także świata biznesu, który ma realny wpływ na kształtowanie się młodego pokolenia.

Konferencja Połączeni Profilaktyką była dobrą okazją do zapoznania się z potężną dawką wiedzy naukowej z zakresu promocji zdrowia psychicznego oraz profilaktyki problemów psychicznych. Uzyskana podczas konferencji wiedza pomoże w szybszym i lepszym działaniu, by w odpowiedni sposób wspierać zdrowie psychiczne Młodego Pokolenia.

Udział w wydarzeniu wzięli eksperci i przedstawiciele instytucji rządowych działających na rzecz młodzieży: Konsultant Krajowy w dziedzinie psychiatrii dzieci i młodzieży dr n. med. Aleksandra Lewandowska, Doktor habilitowany nauk humanistycznych w zakresie pedagogiki prof. UAM dr hab. Jacek Pyżalski, Kierownik Działu Profilaktyki i Edukacji Publicznej w Krajowym Centrum Przeciwdziałania Uzależnieniom Bartosz Kehl, Profesor Lubelskiej Akademii WSEI, Współtwórca programu oraz autor podręcznika „Dobry Temat” dr Wiesław Poleszak.

Dynamiczna zmiana sytuacji społecznych, rozwój technologii, skutki pandemii, kryzys wojenny i uchodźczy, trudności gospodarcze i coraz większa liczba negatywnych treści nie znikną z naszego otoczenia. Dlatego warto zadbać o zdrowie psychiczne dzieci i młodzieży.

Zdjęcia (5)

{"register":{"columns":[]}}