Przebieg specjalizacji
Po zakwalifikowaniu do rozpoczęcia specjalizacji skontaktuje się z Tobą jednostka szkoląca. Z kierownikiem jednostki szkolącej zawrzesz umowę o szkolenie specjalizacyjne, określającą wzajemne prawa i obowiązki wynikające z realizowania programu szkolenia specjalizacyjnego.
Powinieneś zawrzeć również umowę cywilnoprawną ze swoim pracodawcą, która określi wzajemne prawa i obowiązki umożliwiające realizację programu szkolenia specjalizacyjnego.
Szkolenie specjalizacyjne odbywa się pod nadzorem kierownika specjalizacji wskazanego przez jednostkę szkolącą. Kierownik specjalizacji jest odpowiedzialny za ustalenie szczegółowych warunków i przebiegu szkolenia specjalizacyjnego w sposób zapewniający realizację programu szkolenia.
Program szkolenia dostępny jest na stronie www.cmkp.edu.pl
Specjalizacje są prowadzone zgodnie z programami specjalizacji i kończą się złożeniem egzaminu państwowego.
W tym samym czasie możesz odbywać tylko jedną specjalizację.
Specjalizację odbywasz przez cały czas jej trwania w pełnym wymiarze czasu pracy farmaceuty zatrudnionego w jednostce zgodnej z profilem specjalizacji. Jeżeli pracujesz w krótszym wymiarze czasu pracy, czas trwania specjalizacji ulega proporcjonalnemu wydłużeniu.
Opłaty
Opłatę za szkolenie specjalizacyjne i Państwowy Egzamin Specjalizacyjny Farmaceutów (PESF) ponosi farmaceuta. Wysokość opłaty za szkolenie specjalizacyjne ustala kierownik jednostki szkolącej jednak opłata nie może być wyższa niż planowane koszty związane z przeprowadzeniem szkolenia specjalizacyjnego.