Przebieg specjalizacji
Program specjalizacji
Szkolenie specjalizacyjne odbywasz według programu specjalizacji lub uzupełniającego programu specjalizacji (po specjalizacji I stopnia). Treść programów specjalizacji jest dostępna na stronie internetowej CMKP www.cmkp.edu.pl oraz w SMK.
Staże kierunkowe i kursy specjalizacyjne objęte programem specjalizacji prowadzą jednostki szkolące, które uzyskały akredytację do prowadzenia szkolenia. Informacje o stażach kierunkowych i kursach specjalizacyjnych możesz znaleźć na stronie internetowej CMKP www.cmkp.edu.pl.
Kierownik specjalizacji
Szkolenie specjalizacyjne realizujesz pod nadzorem kierownika specjalizacji, który jest odpowiedzialny za ustalenie szczegółowych warunków przebiegu szkolenia specjalizacyjnego w sposób zapewniający realizację programu specjalizacji. Kierownika specjalizacji powołuje i odwołuje, za jego zgodą kierownik jednostki szkolącej.
Kierownik specjalizacji może jednocześnie sprawować nadzór nad przebiegiem specjalizacji nie więcej niż 3 osób, a w uzasadnionych przypadkach, za zgodą konsultanta krajowego - nie więcej niż 4 osób.
Kierownik specjalizacji jest zobowiązany do potwierdzenia w Elektronicznej Karcie Specjalizacji zakończenia szkolenia specjalizacyjnego zgodnie z programem specjalizacji w terminie 14 dni od dnia ukończenia specjalizacji.
Prawne formy odbywania szkolenia specjalizacyjnego
Specjalizację możesz odbywać na podstawie:
- umowy o pracę zawartej z jednostką szkolącą na czas nieokreślony albo określony równy co najmniej okresowi trwania szkolenia specjalizacyjnego;
- umowy z jednostką szkolącą na czas trwania szkolenia specjalizacyjnego, określającej w szczególności wzajemne prawa i obowiązki wynikające z realizacji programu szkolenia specjalizacyjnego;
- umowy z innym podmiotem niż jednostka szkoląca i na podstawie skierowania przez ten podmiot do jednostki szkolącej w celu odbycia szkolenia specjalizacyjnego;
- w ramach poszerzenia zajęć programowych studiów podyplomowych odbywanych w jednostce szkolącej o program szkolenia specjalizacyjnego, jeżeli jest on zgodny z zakresem studiów podyplomowych, a po ukończeniu tych studiów w trybie określonym w punktach 1-3.
Opłaty
Szkolenie specjalizacyjne w dziedzinach mających zastosowanie w ochronie zdrowia jest płatne. Wysokość opłaty za szkolenie ustala kierownik jednostki szkolącej.