W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Reorganizacja pracy w punkcie recepcyjnym na Torwarze

11.03.2022

Wojewoda Mazowiecki wprowadza usprawnienia, dzięki którym pomoc uchodźcom w punkcie recepcyjnym na warszawskim Torwarze zostanie lepiej ustrukturyzowana. Służby Wojewody wprowadzają nowy system rejestracji wolontariuszy i organizacji pracy. Przygotowane jest również wprowadzenie cateringu zorganizowanego. Wszystkie działania koordynowane przez Wojewodę są realizowane w porozumieniu z właścicielem obiektu COS Torwar przy współpracy z organizacjami pozarządowymi tj. m.in.: ZHP, ZHR, PCK, z którymi w bieżącym kontakcie jest Pełnomocnik Wojewody ds. NGO.

Punkt recepcyjny dla uchodźców z Ukrainy na hali COS TORWAR - sala wypoczynku

By usprawnić pracę wolontariuszy i osób, które pomagają uchodźcom, od dzisiaj wprowadzany jest nowy system rejestracji osób chcących udzielać pomocy w punkcie recepcyjnym. Wprowadzany jest również regulamin wolontariatu. Te działania pozwolą na lepszą organizację pracy punktu. Urząd we współpracy z BGK wprowadza stopniowo catering zorganizowany zamiast dostarczanego przez organizacje pomocowe.

Wojewoda jest ogromnie wdzięczny za pomoc, jaką okazują mieszkańcy Warszawy. Nadal jest ona bardzo potrzebna, by zapewnić opiekę coraz większej liczbie uchodźców, którzy każdego dnia przybywają do Warszawy.

- Wciąż jest potrzebna pomoc wolontariuszy. Wprowadzany właśnie system ma uporządkować i usprawnić ich pracę. Zachęcamy do zgłaszania chęci pracy w punktach recepcyjnych. Zapraszamy do pracy wszystkie chętne osoby – zaapelował Wojewoda Mazowiecki Konstanty Radziwiłł.

Punkt recepcyjny na warszawskim Torwarze przyjmuje wszystkich uciekinierów z Ukrainy. Otrzymują w nim podstawową opiekę, możliwość odpoczynku, pomoc medyczną, informacje na temat pobytu w Polsce. W obiekcie osoby przebywające mają zagwarantowane całodobowe wyżywienie m.in. ciepły posiłek i napój. Przygotowana została również sala zabaw i odpoczynku dla dzieci.

Zapewniono tu także sanitariaty, gdzie można skorzystać z prysznicy, a także miejsce dla matek z małymi dziećmi, tak by karmiące mamy mogły poczuć się bardziej komfortowo. Dla najmłodszych przygotowano miejsce zabaw, by choć przez chwilę mogli zapomnieć o koszmarze, który przeżyli. Udzielana jest również pomoc psychologiczna.

Uchodźcy mogą tu także dostać potrzebną odzież, środki czystości i higieny osobistej, a także walizki, plecaki czy torby. Matki z małymi dziećmi mogą także zaopatrzyć się w wózek, który znacznie powinien ułatwić im dalszą podróż. Uchodźcy znajdą tu także wszelkie informacje dotyczące możliwości dalszej podróży, jak np. skorzystanie z zorganizowanych środków transportu. Udzielane są również informacje na temat możliwości zakwaterowania.

Do tej pory, od początku działania punktu schronienie znalazło tu już około 3 000 osób. Każdego dnia punkt zapewnia opiekę dla ok. 500 osób. Dzisiejszej nocy przebywało tu około 300 nowych osób.

{"register":{"columns":[]}}