Powrót

Szpital Kliniczny Dzieciątka Jezus w Warszawie

28.10.2020

W związku ze zdjęciami opublikowanymi w internecie dotyczącymi warunków pracy oraz dostosowania Szpitala Klinicznego Dzieciątka Jezus w Warszawie przy ul. Lindleya 4, do leczenia pacjentów zakażonych SARS-CoV-2, Wojewoda Mazowiecki zwrócił się do szpitala o pilne wyjaśnienie zaistniałej sytuacji, która wskazuje na podejmowanie działań niezgodnych z wymogami sanitarnymi.

Mazowiecki Urząd Wojewódzki - logo

16 października Wojewoda Mazowiecki wydał decyzję dla Szpitala Klinicznego Dzieciątka Jezus w Warszawie przy ul. Lindleya 4, w celu zapewnienia 100 łóżek dla pacjentów z potwierdzonym zakażeniem SARS-CoV-2, w tym 10 łóżek intensywnej terapii, z kardiomonitorem oraz możliwością prowadzenia tlenoterapii i wentylacji mechanicznej.

Powyższa decyzja wydana została po wcześniejszej konsultacji z Dyrekcją placówki a także z Dyrekcją UCK WUM.

Ponadto, dyrekcja placówki zobowiązana została wdrożyć procedurę zapewnienia łóżek zgodnie z wszelkimi wytycznymi sanitarnymi. Należy podkreślić, że szpital,  którym decyzją Wojewody wyznaczono łóżka do leczenia pacjentów z Covid19, otrzymuje na ten cel dodatkowe finansowanie z NFZ.

{"register":{"columns":[]}}