W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Uroczystość wręczenia odznaczeń państwowych

28.01.2022

Wicewojewoda Mazowiecki Sylwester Dąbrowski, w imieniu Prezydenta RP Andrzeja Dudy, wręczył 15 odznaczeń państwowych. Uroczystość odbyła się 28 stycznia br. w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim w Warszawie.

Na zdjęciu znajduje się Wicewojewoda Sylwester Dąbrowski z odznaczonymi osobami. W tle granatowa ścianka wizerunkowa Wojewody Mazowieckiego.

Uroczystość rozpoczęła się od przywitania gości i wysłuchania hymnu narodowego, następnie Wicewojewoda Mazowiecki wręczył: 1 Złoty Krzyż Zasługi, 2 Srebrne Krzyże Zasługi, 3 Brązowe Krzyże Zasługi, 2 Medal za Ofiarność i Odwagę, 2 Medale Złote za Długoletnią Służbę, 2 Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie, 2 Medale Stulecia Odzyskanej Niepodległości oraz 1 Odznakę Honorową „Za Zasługi dla Turystyki”.

Złoty Krzyż Zasługi (pośmiertnie) otrzymał Kazimierz Stanisław Kuś; odznaczenie odebrała małżonka Danuta Smolińska-Kuś.

Srebrnymi Krzyżami Zasługi odznaczone zostały: Jolanta Sylwia Bogusławska oraz Joanna Jakubik.

Brązowymi Krzyżami Zasługi uhonorowani zostali: Artur Paweł Adamczyk, Rafał Majkut, Andrzej Wójcicki.

Medale za Ofiarność i Odwagę otrzymali: Maciej Karol Ignatowicz oraz Radosław Joachim Potrac.

Medalami Złotymi za Długoletnią Służbę odznaczone zostały: Lidia Maria Popek i Maria Porębska.

Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie otrzymali: Jadwiga i Marek Bogdańscy.

Medalami Stulecia Odzyskanej Niepodległości odznaczeni zostali: Maria Chodyko i Andrzej Józef Wardęcki.

Na podstawie rozporządzenia Rady Ministrów z 26 sierpnia 2002 roku za zasługi na rzecz rozwoju turystyki: odznakę honorową „Za Zasługi dla Turystyki” otrzymał Jacek Antoni Klawender.

Krzyże Zasługi nadawane są osobom, które położyły zasługi dla państwa lub obywateli, spełniając czyny przekraczające zakres ich zwykłych obowiązków, a przynoszące znaczną korzyść państwu lub obywatelom, ofiarną działalność publiczną, ofiarne niesienie pomocy oraz działalność charytatywną.

Medal za Ofiarność i Odwagę stanowi nagrodę dla osób, które z narażeniem życia lub zdrowia ratowały zagrożone życie ludzkie lub mienie.

Medal za Długoletnią Służbę jest nadawany za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej w służbie państwa.

Medal za Długoletnie Pożycie Małżeńskie stanowi nagrodę dla osób, które przeżyły co najmniej 50 lat w jednym związku małżeńskim.

Medal Stulecia Odzyskanej Niepodległości jest nagrodą przyznawaną na pamiątkę stulecia odrodzenia państwa polskiego obywatelom polskim, którzy od czasu odzyskania niepodległości […] przyczyniali się do budowania i wzmacniania suwerenności, niepodległości, kulturowej tożsamości i materialnej pomyślności Rzeczypospolitej.

Zdjęcia (15)

{"register":{"columns":[]}}