W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

W Radomiu odbył się Pierwszy Kongres „Radom Przyszłości"

02.10.2022

W Radomiu, 1-2 października br., na terenie terminalu Portu Lotniczego Warszawa – Radom, im. Bohaterów Radomskiego Czerwca 1976 odbył się Pierwszy Kongres „Radom Przyszłości”. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Poseł do Parlamentu Europejskiego Adam Bielan, a także Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej i Ministerstwo Rozwoju i Technologii. W kongresie uczestniczyli m.in. Posłowie na Sejm RP: Marek Suski i Andrzej Kosztowniak, Wicewojewoda Mazowiecki Artur Standowicz oraz Kierownik Delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Radomiu Krzysztof Murawski.

Na zdjęciu widać kobietę i mężczyzn

Z inicjatywy Prezesa Zarządu Fundacji „Platforma Przemysłu Przyszłości” Roberta Kłosowskiego na terenie terminalu Portu Lotniczego Warszawa – Radom, im. Bohaterów Radomskiego Czerwca 1976 odbył się Pierwszy Kongres „Radom Przyszłości”.

W trakcie spotkania uczestnicy kongresu dyskutowali na temat możliwości rozwojowych Radomia i regionu radomskiego w kontekście nowoczesnych technologii i szans, które pojawią się w związku z otwarciem w Radomiu, wiosną 2023 roku, nowoczesnego portu lotniczego.

Zdaniem uczestników kongresu, port lotniczy w Radomiu będzie „kołem zamachowym” lokalnej i regionalnej gospodarki. Jego funkcjonowanie może pozytywnie wpłynąć na zmiany urbanistyczne w mieście oraz przyczynić się do utworzenia wielu atrakcyjnych miejsc pracy, odpowiadających aspiracjom i potencjałowi intelektualnemu młodych ludzi, którzy w poszukiwaniu pracy wyjeżdżają obecnie z Radomia za granicę lub do Warszawy i innych większych miast.

Uczestnicy kongresu z optymizmem wyczekują otwarcia w Radomiu jednego z najnowocześniejszych portów lotniczych w kraju. Zdaniem panelistów, Port Lotniczy Warszawa – Radom, im. Bohaterów Radomskiego Czerwca 1976 przyniesie wiele korzystnych zmian w obszarze turystycznym, gospodarczym i technologicznym, a Radom i region radomski staną przed niespotykaną dotąd szansą rozwojową.

{"register":{"columns":[]}}