Wicewojewoda Mazowiecki wręczył odznaczenia państwowe
08.03.2024
Wicewojewoda Mazowiecki Robert Sitnik 8 marca br. uczestniczył w konferencji poświęconej kierunkom rozwoju Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Płocku. Podczas wydarzenia Wicewojewoda wręczył 6 Krzyży Zasługi oraz 19 Medali za Długoletnią Służbę zasłużonym pracownikom szpitala, z okazji obchodzonego w ubiegłym roku 50-lecia placówki medycznej. W konferencji wzięli udział również Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik i Kierownik Delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Płocku Bogdan Banaszczak.
- Nie muszę mówić jak ważna jest dla nas praca całej służby zdrowia. Na uznanie zasługuje fakt, że Państwo nie tylko ratują zdrowie i życie, ale mają pomysły i energię jak wdrażać w życie Państwa pomysły, które są korzyścią dla wszystkich pacjentów. Szczególnie chylę czoła za niezmierny trud i determinację, którą wykazali się Państwo w trakcie pandemii. Dziękuje nagrodzonym, ale także wszystkim pracownikom szpitala za oddanie pacjentom i zaangażowanie w powierzone obowiązki – powiedział Wicewojewoda Mazowiecki Robert Sitnik.
Po wspólnym wysłuchaniu Hymnu Państwowego, Wicewojewoda przystąpił do wręczenia odznaczeń.
Srebrnym Krzyżem Zasługi odznaczony został:
- Krzysztof Gogolewski.
Brązowym Krzyżem Zasługi odznaczeni zostali:
- Jolanta Renata Górecka,
- Anna Katarzyna Jędrzejewska,
- Ewa Linowska,
- Beata Obernikowicz,
- Joanna Jolanta Szymańska-Gąbczyńska.
Medalem Złotym za Długoletnią Służbę odznaczeni zostali:
- Jacek Baranowski,
- Mariola Cała,
- Iwona Gołębiewska,
- Maria Krystyna Grad,
- Anna Hajne,
- Tonia Jankowska,
- Katarzyna Klimowicz,
- Joanna Młodziejewska,
- Marta Zofia Nisztor,
- Anna Urszula Opalińska,
- Marzena Anna Pilarczyk,
- Krzysztof Płachta,
- Jolanta Pomarańska,
- Waldemar Szymborski,
- Grażyna Szymczyk-Deszczka,
- Katarzyna Urbaniak,
- Katarzyna Beata Witkowska,
Medalem Srebrnym za Długoletnią Służbę odznaczeni zostali:
- Michał Andrzej Kwiatkowski,
- Renata Wiśniewska.
Krzyż Zasługi, ustanowiony w 1923 r., nadawany jest osobom, które położyły zasługi dla państwa lub obywateli, spełniając czyny przekraczające zakres ich zwykłych obowiązków, a przynoszące znaczną korzyść państwu lub obywatelom, ofiarną działalność publiczną, ofiarne niesienie pomocy oraz działalność charytatywną. Krzyż Zasługi może być nadany tej samej osobie w każdym stopniu dwukrotnie. Przed nadaniem Krzyża Zasługi wyższego stopnia powinny upłynąć co najmniej 3 lata. Odstępstwo od tej zasady dopuszczalne jest wyjątkowo.
Medal za Długoletnią Służbę, ustanowiony w 1938 r., a przywrócony w 2007 r., jest nadawany za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej w służbie Państwa.