W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

„Wzmocnienie potencjału osób pracujących z cudzoziemcami oraz zwiększenie komfortu pracy służb migracyjnych”

Baner

Projekt nr 12/7-2017/OG-FAMI pt. „Wzmocnienie potencjału osób pracujących z cudzoziemcami oraz zwiększenie komfortu pracy służb migracyjnych” współfinansowany  jest przez Unię Europejską ze środków Funduszu Azylu, Migracji  i Integracji oraz ze środków budżetu państwa.


Wyłączna odpowiedzialność za wyrażone opinie spoczywa na autorze i Komisja Europejska oraz Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji nie ponoszą odpowiedzialności za sposób wykorzystania udostępnionych informacji.
 
Całkowita wartość projektu:
999 943,18 zł
Kwota dofinansowania ze środków europejskich: 749 957,38 zł
Kwota dofinansowania z budżetu państwa: 249 985,80 zł

Cele:

Celem projektu jest zapewnienie obywatelom państw trzecich profesjonalnej obsługi przez kadrę wysoko wykwalifikowanych, zmotywowanych pracowników zajmujących się ich sprawami związanymi legalizacją pobytu, zezwoleniami na pracę oraz uzyskaniem obywatelstwa polskiego. Wzmocnienie potencjału osób pracujących z cudzoziemcami w bezpośredni sposób wpłynie na jakość i sprawność realizacji wniosków cudzoziemców; przygotowanie pracowników służb migracyjnych pod względem kompetencji językowych, komunikacyjnych i merytorycznych, w tym także kadry kierowniczej komunikującej się  z obywatelami państw trzecich w profesjonalny sposób uwzględniający różnorodność społeczną i kulturową, a także w językach zrozumiałych dla cudzoziemców.
Drugim celem jest przygotowanie przyjaznego miejsca pracy służb migracyjnych wojewody poprzez zwiększenie komfortu pracy osób pracujących z cudzoziemcami i obsługiwanych cudzoziemców: zamontowanie bezawaryjnej windy ułatwiającej przemieszczanie dokumentacji, klientów - OPT oraz pracowników Wydziału, zakup regałów umożliwiających szybki i łatwy dostęp do dokumentacji dotyczącej cudzoziemców, a także stworzenie przestrzeni wspólnej przyjaznej zarówno cudzoziemcom jak i pracownikom.
 

Beneficjenci:

Głównymi beneficjentami projektu są cudzoziemcy – obywatele państw trzecich, chcący zalegalizować swój pobyt w Polsce oraz uzyskać zezwolenie na pracę lub obywatelstwo polskie, dla których działania wpisujące się w realizację projektu będą miały wpływ na korzystanie z usług profesjonalnej kadry obsługującej cudzoziemców. Zapewnienie dobrze przygotowanej, wyszkolonej i komunikatywnej kadry obsługującej cudzoziemców w znacznym stopniu zwiększy zadowolenie cudzoziemca z obsługi.

Rezultaty:
 

- przeszkolenie kierowników oddziałów WSC, kierowników delegatur oraz koordynatorów z zakresu budowania zespołu, zarządzania procesem przyjmowania migrantów oraz umiejętności miękkich
- przeszkolenie 210 pracowników Wydziału oraz delegatur z zakresu umiejętności miękkich i kompetencji wielokulturowych
- przygotowanie pracowników Wydziału i delegatur pod względem komunikacji w językach obcych: rosyjskim i angielskim
- podniesienie kompetencji zawodowych pracowników w obszarze zarządzania migracjami i stworzenie alternatywnych sposobów komunikacji z cudzoziemcami
- stworzenie drożnych kanałów komunikacyjnych, przepływu i składowania dokumentacji dotyczącej cudzoziemców.
 

Zrealizowane działania

Warto odwiedzić:

www.fundusze.mswia.gov.pl – oficjalny portal Departamentu Polityki Granicznej i Funduszy Międzynarodowych MSWiA

www.copemswia.gov.pl – oficjalny portal Centrum Obsługi Projektów Europejskich MSWiA


Kontakt:

Mazowiecki Urząd Wojewódzki w Warszawie

ul. Marszałkowska 3/5

00-624 Warszawa

telefon: 22 695 67 73

fax: 22 695 66 03

e-mail: wsc@mazowieckie.pl

{"register":{"columns":[]}}