W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Zasłużeni mieszkańcy Mazowsza

17.12.2024

Dziennikarze, nauczyciele, ratownicy medyczni oraz inne osoby zaangażowane w pracę na rzecz lokalnych społeczności znalazły się wśród wyróżnionych mieszkańców. 15 odznaczeń państwowych, w imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, podczas oficjalnych uroczystości w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim w Warszawie wręczył Wojewoda Mazowiecki Mariusz Frankowski.

Zasłużeni mieszkańcy Mazowsza

Takie uroczystości to dla mnie zawsze zaszczyt. W imieniu Prezydenta RP czy Ministra Sportu i Turystyki, jak w tym przypadku, wręczyć odznaczenia za Państwa pracę i pasję, jaką wkładacie w to, co robicie na co dzień. Dobrze jest wiedzieć, że osoby, które dodatkowo się angażują zostają odznaczone i uhonorowane. Za to zaangażowanie bardzo Państwu dziękuję – powiedział Wojewoda Mazowiecki Mariusz Frankowski.

Wojewoda Mazowiecki Mariusz Frankowski wręczył: Srebrny Krzyż Zasługi, 3 Brązowe Krzyże Zasługi, 2 Złote Medale za Długoletnią Służbę, 2 Srebrne Medale za Długoletnią Służbę, Odznakę Honorową za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego, Złotą Odznakę „Za Zasługi dla Sportu”, 5 Brązowych Odznak „Za Zasługi dla Sportu”.

Srebrny Krzyż Zasługi otrzymała:

Olga Elżbieta Puncewicz, która jest dziennikarką, harcerką, założycielką Fundacji „Nagle Sami”, która zajmuje się kompleksową pomocą osobom w żałobie. Pracowała w Radiu Kolor, a także w Agencji Filmowej TVP.  Inicjatorka i organizatorka Memoriału Piotra Morawskiego „Miej odwagę”. Autorka ośmiu książek górskich i podróżniczych. W ciągu 10-letniej działalności Fundacja udzieliła wsparcia ponad 25 tys. osób. 

Brązowy Krzyż Zasługi otrzymali:

Krzysztof Tomasz Kukulski od 2003 roku pracuje jako ratownik medyczny w Zespole Ratownictwa Medycznego. W trakcie pandemii Covid-19 pracował w Zespole Ratownictwa Medycznego oraz szpitalu tymczasowym w Szczytnie niosąc pomoc chorym. W wolnych chwilach czyta książki.

Wojciech Olkowski należy do Ochotniczej Straży Pożarnej od 1991 r. Przygotowuje drużyny do startu w zawodach sportowo-pożarniczych. Współpracuje z Gminnym Ośrodkiem Kultury, Sportu i Rekreacji w Baranowie, edukując z zakresu z profilaktyki pożarowej i bezpieczeństwa. W 2017 r. został Prezesem OSP Baranowo.

Waldemar Pędzich jest zaangażowany w działania na rzecz promocji i popularyzacji sportu w gminie Lelis, jak i na terenie całego powiatu ostrołęckiego. Był jednym ze współorganizatorów Mistrzostw Polski w biegu 24-godzinnym. Bliska jest mu także kultura kurpiowska. Zaangażowanie i praca na rzecz lokalnej społeczności przekłada się na szacunek i zaufanie, którymi Pan Waldemar cieszy się wśród mieszkańców powiatu.

Złotymi Medalami za Długoletnią Służbę zostali uhonorowani:

Krzysztof Bogdan Bagiński od 25 lat pracuje w Starostwie Powiatowym w Ostrołęce. Odpowiada za informatyzację urzędu, prowadzi stały nadzór nad pracą systemów informatycznych. Współpracuje z Zespołem Reagowania na Incydenty Bezpieczeństwa Komputerowego. Przygotował wniosek na konkurs „Cyfrowy powiat”, który otrzymał dofinansowanie z Funduszy Europejskich.

Jacek Małkowski ma za sobą 37 lat pracy zawodowej. Od 1990 r. zatrudniony
w Rejonowym Biurze Pracy, od 2004 r. kierownik Powiatowego Urzędu Pracy, zaś od 2004 r. – dyrektor. Cieszy się zaufaniem zespołu, w którym pracuje. Udało mu się zaktywizować do poszukiwania pracy, staży czy rozpoczęcia własnej działalności gospodarczej wiele osób.

Srebrnymi Medalami za Długoletnią Służbę zostali uhonorowani:

Ewa Bakuła od 25 lat jest zatrudniona w Starostwie Powiatowym w Ostrołęce. Obecnie jest pracownikiem Wydziału Promocji i Rozwoju. Podczas pandemii Covid-19 została oddelegowana do pracy w Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej. Współpracuje ze stowarzyszeniami, okolicznymi kołami gospodyń wiejskich, środowiskami twórców, udzielając wsparcia z ramienia Powiatu przy promowaniu twórczości ludowej, a także działań i inicjatyw kulturalnych oraz folklorystycznych.

Maciej Socha pracuje w Starostwie Powiatowym w Ostrołęce od 25 lat. Zbudował od podstaw stronę internetową urzędu. Następnie, w roku 2021 był członkiem zespołu, który uczestniczył w budowie nowoczesnej, funkcjonalnej strony internetowej oraz aplikacji na telefon, za które Powiat został wyróżniony w konkursie ogólnopolskim „Innowacyjny Samorząd”. Obecnie jest pracownikiem Wydziału Promocji i Rozwoju w Starostwie.

Odznaką Honorową za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego odznaczony został:

Łukasz Chrostowski to Burmistrz Miasta Przasnysz od 2018 r., prowadzi kanał na YouTube pod nazwą „Pogadajmy o tym”, na którym komentuje, przeprowadza wywiady, prezentuje reportaże o gminach i miastach województwa mazowieckiego. Pracował w redakcji „Mediów Przasnysz” oraz w Instytucie Monitorowania Mediów.

Złotą Odznakę „Za Zasługi dla Sportu” otrzymał:

Jan Gutowski jest instruktorem lekkoatletyki, piłki nożnej i unihokeja. Co roku uczestniczy wraz z wychowankami w zawodach Warszawskiej Olimpiady Młodzieży, Lidze Unihokeja, Lidze Piłki Nożnej. Jest zaangażowany w prowadzenie zajęć z unihokeja w Dzielnicy Białołęka. Posiada certyfikat w zakresie Handballat School Cours oraz certyfikat trenerski Akademii Ajax Amsterdam.

Brązową Odznakę „Za Zasługi dla Sportu” otrzymali:

Krystyna Foks jest nauczycielką wychowania fizycznego. W zawodzie pracuje od 18 lat. Prowadzi zajęcia „Aktywny do kwadratu”, przygotowujące młodzież do zawodów sportowych z różnych dyscyplin. Zajmuje się także przygotowaniem młodzieży do startu w zawodach: Wioślarski Tytan Warszawy, Wioślarska Liga Mistrzów, Warszawska Olimpiada Młodzieży oraz Igrzyska Mazowieckie.

Mateusz Gotz – współtwórca portalu sportowego ,,SportoweFakty.pl”. Jest zawodnikiem, dziennikarzem i propagatorem hokeja na trawie. Ponadto jest członkiem klubów Sokół Warszawa oraz Lipno Stęszew. W trakcie swojej działalności sportowej założył portal „Prohokej.pl”, który prowadził przez niespełna 10 lat, czyniąc z niego ważne źródło informacji o hokeju na trawie zarówno dla środowiska hokejowego, jak również dla mediów krajowych. Współpracował także z portalem Onet.pl.

Artur Kowalski jest nauczycielem wychowania fizycznego w XIII Liceum Ogólnokształcącym w Warszawie, opiekun drużyn szkolnych w rywalizacji w piłce siatkowej, które zajmują czołowe miejsca w Mistrzostwach Dzielnicy Targówek oraz w Warszawskiej Olimpiadzie Młodzieży. Ponadto jest współorganizatorem Szkolnej Ligi Siatkówki szkół średnich.

Paweł Kwiatkowski jest nauczycielem wychowania fizycznego. Przygotowuje młodzież do Warszawskiej Olimpiady Młodzieży w dyscyplinach takich jak: lekkoatletyka czy piłka ręczna, a także do zawodów „Od zabawy do sportu”.

Sławomir Petrowicz od 21 lat pełni aktywną i zaangażowaną rolę w sporcie szkolnym, koncentrując się na popularyzacji piłki siatkowej wśród dzieci i młodzieży. Jest trenerem i nauczycielem wychowania fizycznego. Dowodem jego wkładu w popularyzację sportu jest długoletnia działalność w Uczniowskim Klubie Sportowym Plas. Ponadto organizuje zawody w ramach Warszawskiej Olimpiady Młodzieży.

Zdjęcia (21)

{"register":{"columns":[]}}