Nowy rok akademicki z AI Tech
07.10.2021
Pięć polskich uczelni bierze udział w naszym projekcie AI Tech. Powstały tam kierunki i specjalności z zakresu sztucznej inteligencji, uczenia maszynowego oraz cyberbezpieczeństwa. I właśnie ruszył kolejny semestr.
AI Tech, czyli Akademia Innowacyjnych Zastosowań Technologii Cyfrowych to projekt edukacyjny, który kierujemy przede wszystkim do uczelni oraz studentów. Jego celem jest rozwój zaawansowanych kompetencji cyfrowych i kształcenie wysokiej klasy specjalistów.
Ciekawa oferta
W ramach projektu wspólnie z uczelniami przygotowaliśmy ofertę studiów, odpowiadającą na potrzeby dynamicznego rynku pracy w obszarze ICT. To studia II stopnia w zakresie sztucznej inteligencji, uczenia maszynowego oraz cyberbezpieczeństwa.
Właśnie ruszył ich kolejny semestr na Politechnice Wrocławskiej, Politechnice Gdańskiej, Politechnice Poznańskiej oraz na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Na Uniwersytecie Warszawskim wystartował semestr numer jeden!
Oto więcej szczegółów o działających kierunkach:
- Politechnika Gdańska - dwie specjalności - uczenie maszynowe na kierunku informatyka oraz Sztuczna Inteligencja na kierunku inżynieria biomedyczna.
- Politechnika Poznańska - specjalność Sztuczna Inteligencja w ramach istniejących studiów magisterskich na kierunku Informatyka.
- Politechnika Wrocławska - dwa kierunki studiów magisterskich - Sztuczna Inteligencja oraz Zaufane Systemy Sztucznej Inteligencji.
- Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu - dwie specjalności na kierunku Informatyka - Sztuczna Inteligencja oraz Cyberbezpieczeństwo.
- Uniwersytet Warszawski – nowy kierunek na studiach magisterskich - Uczenie maszynowe.
Tak jak wspominaliśmy - na Uniwersytecie Warszawskim rozpoczął się pierwszy semestr studiów nowego kierunku. Na pozostałych uczelniach partnerskich – studenci kontynuują naukę w kolejnym semestrze.
Wydarzenia na studiach AI Tech
- AI Tech to projekt, który daje niepowtarzalną szansę młodym osobom na uczestnictwo w wykładach i ćwiczeniach prowadzonych przez specjalistów z całego świata oraz umożliwia uczestniczenie w międzynarodowych i krajowych konferencjach, stażach, wizytach studyjnych oraz w szkole letniej – mówi minister Adam Andruszkiewicz, sekretarz stanu w Kancelarii Premiera. - Studenci kierunków i specjalności AI Tech uczestniczyli już w 29 krajowych i międzynarodowych wydarzeniach, w tym w 24 konferencjach, 4 stażach krajowych oraz jednej wizycie studyjnej, a to nie koniec - dodaje.
Jeśli chcecie wiedzieć więcej o naszym programie, w tym o największych konferencjach branżowych z udziałem studentów z kierunków i specjalności projektu AI Tech – zaglądajcie na www.gov.pl/aitech