W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Polska przedstawiła swoje podejście do wdrażania AI Act na spotkaniu Europejskiej Rady ds. Sztucznej Inteligencji

10.09.2024

Dziś, 10 września 2024 roku, odbyło się spotkanie Europejskiej Rady ds. Sztucznej Inteligencji (AI Board). W rozmowach wzięli udział przedstawiciele Komisji Europejskiej i państw członkowskich, którzy omówili kwestie organizacji pracy Rady oraz działania poszczególnych krajów, które wiążą się z wdrażaniem przepisów AI Act.

Spotkanie Europejskiej Rady ds. AI

Polska stawia na prostotę i innowację

Podczas spotkania głos zabrała dyrektorka Departamentu Badań i Innowacji w Ministerstwie Cyfryzacji, Pamela Krzypkowska, która przedstawiła zarys tego, w jaki sposób Polska zamierza wprowadzić nowe regulacje, które dotyczą sztucznej inteligencji. Zaznaczyła, że dla Polski ważne jest to, aby zmniejszyć obciążenia administracyjne, które wynikają z nowych przepisów. Dla naszego kraju istotne jest także, by dostosować przepisy do szybkich zmian technologicznych oraz zachować innowacyjność europejskiego rynku w zakresie AI.

Pierwsze prawo, które reguluje AI na świecie

Przypomnijmy, że europejski Akt o Sztucznej Inteligencji (AI Act) to pierwsze na świecie prawo, które w kompleksowy sposób odpowiada na wyzwania związane z rozwojem technologii AI. Unijne przepisy muszą zostać wdrożone w każdym państwie członkowskim. AI Act ma zapewnić bezpieczne i etyczne wykorzystywanie sztucznej inteligencji, uwzględniając prawa obywateli, a jednocześnie wspierając innowacje technologiczne. Nowe regulacje obejmują m.in. wymogi dotyczące transparentności algorytmów, oznaczania treści generowanych przez AI oraz zasady zarządzania cyklem życia systemów AI.

{"register":{"columns":[]}}