W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Robert Kroplewski wiceprzewodniczącym Grupy Roboczej AI Goes OECD

25.05.2022

Pełnomocnik Ministra Cyfryzacji do spraw Społeczeństwa Informacyjnego w KPRM, Ekspert w Departamencie Tożsamości Cyfrowej, Robert Kroplewski został wybrany na stanowisko wiceprzewodniczącego Grupy Roboczej AI Goes OECD

Kroplewski_wiceprzewodnicym_Grupy_Roboczej_AI_Goes_OECD

Mamy przyjemność poinformować, że Pełnomocnik Ministra Cyfryzacji do spraw Społeczeństwa Informacyjnego w KPRM, Ekspert w Departamencie Tożsamości Cyfrowej, Robert Kroplewski został wybrany na stanowisko wiceprzewodniczącego Grupy Roboczej AI Goes OECD.

Grupa Robocza AI Goes została utworzona przez Komitet OECD ds. Polityki Gospodarki Cyfrowej w celu urzeczywistnienia rekomendacji OECD dla sztucznej inteligencji w przestrzeni współpracy międzynarodowej.

 

Robert Kroplewski - Pełnomocnik Ministra Cyfryzacji do spraw społeczeństwa informacyjnego

Radca prawny, od 1994 r. praktyk konwergencji i specjalista mediów elektronicznych i usług komunikacji społecznej. Specjalizuje się w zagadnieniach nowych mediów, społeczeństwa informacyjnego, interaktywności w komunikacji społecznej, ochronie prywatności i w prawie do informacji, jak również regulacji i deregulacji rynku mediów i telekomunikacji.

Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego. Ukończył Studia Podyplomowe w Instytucie Własności Intelektualnej Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Studia Podyplomowe Ochrona Konkurencji, Własność Przemysłowa i Prawo komputerowe Uniwersytetu Jagiellońskiego. Arbiter Sądu Arbitrażowego przy Polskiej Izbie Informatyki i Telekomunikacji, a także Sądu Polubownego przy Krajowej Izbie Gospodarczej. Od 2000 r. właściciel Kancelarii Radcy Prawnego Kroplewski.com. W latach 2004-2006 dyrektor Departamentu Prawnego Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. W latach 2011-2016 dyrektor Biura Prawnego Telewizji Polskiej SA. Od 2006 r ekspert ds. mediów i nowych technologii Instytutu Sobieskiego. W latach 2006-2011 ekspert Prezesa UKE, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Komisji Sejmowej Kultury i Środków Społecznego Przekazu.

{"register":{"columns":[]}}