W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Startuje Szkoła lidera 4.0!

03.08.2022

Szkoła lidera 4.0 to stacjonarny, kompleksowy kurs szkoleniowy, który kierujemy do kadry menadżerskiej wysokiego i średniego szczebla w branżach produkcyjnych, głównie w sektorze MŚP. Jej celem jest przygotowanie przedstawicieli krajowych przedsiębiorstw do skutecznego zaplanowania procesu transformacji cyfrowej firm w kierunku stosowania rozwiązań wzmacniających konkurencyjność w nowoczesnej gospodarce.

Szkoła Lidera 4.0

Dlaczego warto wziąć udział w projekcie?

W ramach projektu budujemy u menadżerów kompetencje do kreowania liderów cyfryzacji w ich firmach. Program Szkoły Lidera został stworzony we współpracy z Polską Siecią Hubów Innowacji Cyfrowych, która jest partnerem merytorycznym kursu. Program dzieli się na moduły dotyczące biznesowych i organizacyjnych aspektów transformacji oraz na moduły technologiczne. Kluczowy element kursu stanowi opracowanie założeń do opracowania strategii, czyli roadmapy transformacji cyfrowej w przedsiębiorstwie.

Absolwenci kursu uzyskają wiedzę merytoryczną i praktyczną umożliwiającą zarządzanie projektami transformacji cyfrowej w firmach. Podczas kursu uczestnicy wypracują pod okiem mentorów wstępne strategie cyfryzacji dla przedsiębiorstw, które reprezentują. Przedsiębiorcy mogą również liczyć na wsparcie Platformy Przemysłu Przyszłości w procesie transformacji cyfrowej.

Pamiętaj – udział w Szkole Lidera 4.0 to także szansa na wzmocnienie pozycji firmy na rynku!

Etapy kursu

Zjazdy szkoleniowe – przewidujemy około 80 godzin zajęć, między innymi z zakresu: projektowania nowoczesnych modeli biznesowych, kreowania wartości w gospodarce cyfrowej, zarządzania procesowego, zarządzania zmianą, metod zarządzania projektami, finansowania transformacji cyfrowej, przeglądu głównych technologii przemysłu 4.0 oraz zagadnień smart product, smart factory i service design.

Zjazdy (1-2 dniowe) będą odbywały się w różnych miastach w Polsce, w miejscach, gdzie znajduje się odpowiednie zaplecze szkoleniowe i demonstracyjne (szczególnie w zakresie technologii). Taka formuła spotkań pozwoli na zastosowanie aktywizujących metod kształcenia tj. warsztatów, analizy studiów przypadków, burzy mózgów oraz problem-based learningu.

Szkolenie ADMA – uczestnicy zostaną przeszkoleni do pełnienia roli liderów procesu transformacji w sposób umożliwiający im przeprowadzenie w ich przedsiębiorstwach audytu dojrzałości cyfrowej, czyli skanu dojrzałości cyfrowej (w metodologii ADvanced MAnufacturing). Uczestnicy pod mentorskim nadzorem prowadzących zrealizują skany ADMA, by możliwie precyzyjnie określić poziom zaawansowania swoich przedsiębiorstw w siedmiu obszarach cyfryzacji. Dzięki audytom uczestnicy będą mogli świadomie opracować własne strategie cyfryzacji.

Opracowanie założeń strategii cyfrowej przedsiębiorstwa – jest to zadanie końcowe warunkujące ukończenie kursu, realizowane przez uczestników w oparciu o wyniki skanów dojrzałości cyfrowej oraz kompetencje nabyte w trakcie udziału w programie szkoleniowym.

Ruszamy już jesienią!

Kurs w ramach Szkoły lidera 4.0 rozpocznie się jesienią i potrwa do końca roku. Co więcej, szczegółowy harmonogram zostanie przygotowany w konsultacji z Wami! – tuż po zakończeniu procesu rekrutacji skontaktujemy się z wyłonionymi uczestnikami kursu. Zjazdy szkoleniowe przeprowadzimy formie stacjonarnej w Krakowie, Wrocławiu, Poznaniu i Radomiu.

Jak aplikować?

Wystarczy, że wyślesz do nas wypełniony wniosek na adres szkolenia@fppp.gov.pl. Wniosek możesz pobrać tutaj

Poznaj zasady uczestnictwa!

Udział w projekcie jest bezpłatny i ma formę wsparcia, które stanowi pomoc publiczną realizowaną w formule pomocy de minimis o intensywności 100%. W kursie może wziąć udział 15 uczestników (tylko jedna osoba z przedsiębiorstwa). O zakwalifikowaniu do Szkoły lidera decyduje kolejność zgłoszeń. Więcej informacji o projekcie znajdziesz tutaj.

Masz więcej pytań? Skontaktuj się z koordynatorem projektu:

Piotr Lis

Tel.: 607 154 559

Email: szkolenia@fppp.gov.pl

{"register":{"columns":[]}}