Cyfryzacja Gminnych Ośrodków Kultury
Status: Rozstrzygnięty
Dzięki zrealizowanym w ramach konkursu projektom, pracownicy gminnych samorządowych instytucji kultury rozwiną umiejętność nauczania dzieci w wieku 10-18 lat. Celu będzie rozwój kompetencji cyfrowych pracowników instytucji kultury. Dzieci rozwiną natomiast kompetencje w obszarze m.in. dziennikarstwa oline czy projektowania graficznego z wykorzystaniem aplikacji cyfrowych.
W ramach projektów zostaną zakupione niezbędne sprzęty dydaktyczne w tym tablety, maty edukacyjne oraz zestawy robotów. Ponadto zostaną zrekrutowani trenerzy, a także opracowane scenariusze zajęć dla nauczycieli.
Cel
Celem konkursu jest wybór podmiotów, które na obszarze danego NUTS-3, zorganizują szkolenia pracownikom gminnych samorządowych instytucji kultury. Ich celem jest podniesienie ich kompetencji w takim stopniu, aby to oni mogli samodzielnie lub w asyście trenera przeprowadzić szkolenia dla dzieci i młodzieży. Podmiot, który wygra na danym obszarze, zakupi sprzęt do realizacji szkoleń. Komputery, tablety, drukarki 3D i inne wyposażenie po zakończeniu projektu pozostanie w ośrodkach kultury na stałe.
Dla kogo
Do konkursu mogą przystąpić:
- organizacje pozarządowe,
- partnerstwa organizacji pozarządowych z JST,
- instytucje prowadzące działalność w zakresie uniwersytetów trzeciego wieku,
- instytucje publiczne z obszaru nauki,
- instytucje publiczne z obszaru edukacji,
- instytucje publiczne z obszaru kultury,
- szkoły wyższe,
- partnerstwa pomiędzy powyższymi podmiotami.
Budżet i poziom dofinansowania
Kwota środków przeznaczonych na dofinansowanie projektów w niniejszym konkursie wynosi 100 000 000 PLN (słownie: jeden milion, 0/00 PLN), która stanowi środki pochodzące z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz współfinansowania krajowego z budżetu państwa.
Maksymalny poziom dofinansowania projektu wynosi 100% wydatków kwalifikowalnych projektu.
Minimalna wartość projektu złożonego do dofinansowania nie może być niższa niż 450 000,00 PLN.
Maksymalna wartość dofinansowania projektu nie może być wyższa niż 1 360 000,00 PLN.
Konkurs jest podzielony na rundy, które obejmują nabór projektów, ocenę spełniania kryteriów wyboru projektów i rozstrzygnięcie w zakresie wyboru projektów do dofinansowania.
Uruchomienie kolejnej rundy konkursu może nastąpić w przypadku niewybrania do dofinansowania żadnego projektu na którymkolwiek obszarze konkursowym lub w przypadku niezłożenia, na którykolwiek obszar konkursowy żadnego wniosku o dofinansowanie, a także w przypadku uwolnienia obszarów konkursowych w ramach poprzednich rund.
Nabór wniosków o dofinansowanie w kolejnej rundzie konkursu może dotyczyć obszarów konkursowych, na których nie wybrano do dofinansowania żadnego projektu, lub na które nie złożono żadnego wniosku o dofinansowanie w poprzednich rundach konkursu lub obszarów uwolnionych w ramach poprzednich rund.
Harmonogram konkursu
- Ogłoszenie konkursu: 30.05.2019
- Rozpoczęcie I naboru wniosków: 30.06.2019
- Zakończenie I naboru wniosków: 31.07.2019
Sposób składania wniosków
Wnioski o dofinansowanie projektu przyjmowane będą w formie elektronicznej, podpisane kwalifikowanym podpisem elektronicznym, o którym mowa w ustawie z 5 września 2016 r. o usługach zaufania oraz identyfikacji elektronicznej (Dz. U z 2019 r. poz. 162 ze zm.), za pośrednictwem aplikacji internetowej, udostępnionej pod adresem: https://popc03.cppc.gov.pl.
Wnioskodawca wypełnia wniosek o dofinansowanie przy użyciu formularza elektronicznego, którego wzór stanowi załącznik nr 2 do Regulaminu konkursu. Elektroniczny formularz wniosku o dofinansowanie jest dostępny pod adresem: http://generator.cppc.gov.pl/.
Zapoznaj się z informacją o przetwarzaniu danych osobowych tutaj.
Pytania i odpowiedzi
Pytania dotyczące aplikowania o środki w ramach Działania 3.2 POPC można przesyłać na adres e-mail: konkurs3.2-pytania@cppc.gov.pl.