W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

Audycje radiowe o oszczędzaniu energii

27.12.2022

Gotowanie w czajnikach tylko potrzebnej ilości wody, korzystanie z lampek biurkowych zamiast oświetlenia sufitowego, wyłączanie przedłużaczy i ładowarek, kiedy z nich nie korzystamy, czy wykorzystanie ciepła odpadowego – to niektóre ze sposobów na ograniczenie opłat za prąd i ciepło w biurach i domach. O tym jak oszczędzać energię Ministerstwo Klimatu i Środowiska informowało w audycjach „Cztery pory Roku” w Programie Pierwszym Polskiego Radia.

na grafice znajduje się żarówka z roślinką. Na grafice znajduje się napis: Audycje radiowe - Energię oszczędzamy

Rosyjska inwazja militarna na Ukrainę diametralnie zmieniła sytuację energetyczną całej Europy i świata. Bezpieczeństwo energetyczne stało się kluczowym elementem naszego życia, a krajowy i europejski sektor energetyczny znajduje się obecnie w przełomowym momencie. Dlatego Ministerstwo Klimatu i Środowiska prowadzi działania, mające przekonać Polki i Polaków do wprowadzenia w swoje codzienne życie zmian, które pozwolą im wykorzystywać mniej energii cieplnej i elektrycznej.

Jednym z kanałów dotarcia do obywateli były audycje w Programie Pierwszym Polskiego Radia, w których udział wzięli przedstawiciele Ministerstwa Klimatu i Środowiska oraz Urzędu Regulacji Energetyki. Głównymi tematami rozmów były proste triki na oszczędzanie energii w domu czy w biurze.

Oszczędzanie energii może być naprawdę proste. Wyłączanie oświetlenia czy urządzeń elektrycznych, kiedy ich nie potrzebujemy, to tylko niektóre z przykładów działań, które każdy z nas z łatwością może wprowadzić w swoje życie. Sposobów na zmniejszenie zużycia energii w domu czy w biurze jest naprawdę wiele i to właśnie o nich przypominaliśmy w audycjach „Cztery pory Roku”. Zachęcaliśmy w ten sposób Polki i Polaków do zmiany nawyków, które przełożą się na oszczędności energii i niższe rachunki

– podkreśla rzecznik prasowy Ministerstwa Klimatu i Środowiska Aleksander Brzózka.

Audycje zostały opublikowane na kanale YouTube Ministerstwa Klimatu i Środowiska. Zachęcamy do ich wysłuchania.

Wideo

Logo MKiŚ

 

sfinansowano z nfoś

 

Logo URE

 

 

{"register":{"columns":[]}}