W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Szansa na wystąpienie na konferencji SEMIC 2022 - zaproszenie dla młodych badaczy

03.11.2022

Organizatorzy konferencji SEMIC 2022 (Semantic Interoperability Conference) zapraszają wszystkich młodych badaczy zainteresowanych tematyką interoperacyjności do nadsyłania abstraktów wystąpień. W tym roku konferencja odbędzie się 6 grudnia 2022 w formule hybrydowej. W ramach wydarzenia będzie miała miejsce ścieżka błyskawicznych wystąpień młodych badaczy („lightning talks by junior researchers”).

Młodzi naukowcy

Konferencja zbliża się wielkimi krokami

Konferencja jest unikalną okazją do poszerzenia wiedzy na temat nowinek i osiągnieć w dziedzinie interoperacyjności semantycznej. Do udziału w sesji błyskawicznych wystąpień młodych badaczy zaproszeni są przedstawiciele środowiska naukowego rozpoczynający swoją ścieżkę zawodową. W trakcie zaplanowanej sesji dziesięciu wyłonionych uczestników lub zespołów badaczy przedstawi przyjęte w prowadzonych badaniach tezy, artykuły badawcze i propozycje. Będą oni mieli okazję do zaprezentowania swoich prac szerszej publiczności, a ponadto poddania pod dyskusję przyjętych przez siebie założeń. 

Poza korzyściami, jakie wiążą się z wymianą myśli z szerokim gremium ekspertów i naukowców, młodzi naukowcy uzyskają dostęp do licznych studiów przypadków, wyników testów wysokoskalowej infrastruktury IT, a także będą mogli nawiązać kontakt z unijnymi ekspertami i grupami roboczymi. 

Tematyka wystąpień

Warto podkreślić, że panel będzie miał charakter interdyscyplinarny. Lista tematów i możliwych do poruszenia zagadnień jest szeroka i obejmuje zarówno tematy techniczne, jak i organizacyjno-prawne. Dla przykładu organizatorzy wskazują tematy takie, jak:

  • przestrzenie danych,
  • specyfikacje danych i ich wykorzystanie,
  • rozbudowa dostępnych słowników i ich ujednolicanie,
  • jakość i przydatność metadanych,
  • wielkoskalowa integracja danych i ich analiza,
  • dziedzinowe studia przypadków (np. z zakresu mobilności, zdrowia, finansów),
  • analiza i uwagi do prowadzonych polityk, modeli zarządzania, wpływu interoperacyjności w warstwie semantycznej na sferę organizacyjną i prawną – zarówno na poziomie Komisji Europejskiej, jak i poszczególnych państw członkowskich UE.

Kwestie organizacyjne

Termin na zgłoszenie abstraktów upływa w piątek 11 listopada o godzinie 12:00.

Zgłoszenia zostaną zaopiniowane przez ekspertów z odpowiednich dziedzin. Wybór abstraktów prezentowanych na konferencji SEMIC 2022 odbywać się będzie z uwzględnieniem kryteriów takich, jak zgodność tematu z zagadnieniem interoperacyjności semantycznej, innowacyjność podejścia do problemu czy dobór metod badawczych i źródeł danych. Przyjmowane będą zarówno zgłoszenia badań dopiero podejmowanych, jak i tych, które zostały już zainicjowane, a których wstępnymi wynikami młodzi naukowcy chcą się podzielić z szerszym gremium.

Abstrakty należy przesyłać za pośrednictwem ankiety: https://ec.europa.eu/eusurvey/runner/Academycorner2022 

Link do oryginalnego zaproszenia:
https://joinup.ec.europa.eu/collection/digital-skills-public-sector/solution/interoperable-europe-academy/news/semic2022-iopeu-academy-corner-call-abstracts

Lista osób, których propozycje pozytywnie przejdą weryfikację, wraz z ich notatką biograficzną, zostanie podana do publicznej wiadomości na portalu Joinup.

Uczestnicy powinni dokonać również rejestracji na samą konferencję https://semic2022.eu/registration/. Szczegółowe informacje zostaną wysłane do prelegentów zakwalifikowanych do udziału w panelu. 

W razie dodatkowych pytań lub sugestii należy pisać do organizatorów: IOP-ACADEMY@ec.europa.eu. Wiadomości należy zatytułować ‘’SEMIC2022 IOPEU Academy corner’’.

{"register":{"columns":[]}}