Materiały
raport_z_trackingowego_badania_swiadomosci__i_zachowan_ekologicznych_mieszkancow_polski_2018_r-1.pdfraport_z_trackingowego_badania_swiadomosci__i_zachowan_ekologicznych_mieszkancow_polski_2018_r-1.pdf 6.97MB
Raport końcowy z badania, którego głównym celem była ocena efektywności interwencji środków sektora publicznego w obszarze efektywności energetycznej oraz wypracowanie rekomendacji dla nowej perspektywy finansowej na lata 2014-2020.
Badanie współfinansowane przez Unię Europejską ze środków z Funduszu Spójności w ramach Pomocy Technicznej Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.
Niniejsze badanie jest częścią cyklicznego projektu badawczego Ministerstwa Środowiska, mającego na celu monitoring świadomości oraz zachowań ekologicznych mieszkańców Polski.
Rekomendacje mają na celu przybliżenie procesu udzielania zamówień publicznych oraz udzielenie wsparcia kierownikom jednostek zamawiających w prowadzeniu postępowań o udzielenie zamówień publicznych poprzez wskazanie często pojawiających się nieprawidłowości oraz sposobów im zapobiegania.
(źródło: www.antykorupcja.gov.plLink otwiera się w nowej karcie)
Celem niniejszej publikacji nie jest naukowo-badawcza analiza zjawiska korupcji ani kompleksowe omówienie zagadnień prawnych związanych ze ściganiem sprawców przestępstw. Intencją autorów jest przekazanie najważniejszych i praktycznych informacji związanych z tematyką korupcyjną.
(źródło: www.antykorupcja.gov.plLink otwiera się w nowej karcie)
Przedsiębiorca w środowisku zagrożeń korupcyjnych. Publikacja jest kontynuacją starań Centralnego Biura Antykorupcyjnego do usystematyzowania wiedzy z zakresu zagrożeń korupcyjnych w świecie biznesu. Prezentuje przepisy prawa oraz algorytmy postępowania w sytuacjach korupcyjnych.
(źródło: www.antykorupcja.gov.plLink otwiera się w nowej karcie)
Na zlecenie Generalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska opracowano podręcznik: „Udział społeczeństwa w ochronie, zarządzaniu i planowaniu krajobrazu – podręcznik dobrych praktyk”. Publikacja skierowana jest zarówno do społeczności lokalnych jak i władz samorządowych. Zawiera szczegółowe omówienie procedur udziału społeczeństwa w procesach kształtowania krajobrazu oraz metody przeprowadzania konsultacji społecznych przez samorządy.
Opracowanie: Udział społeczeństwa w ochronie, zarządzaniu i planowaniu krajobrazu – podręcznik dobrych praktyk
Badanie zostało zrealizowane przez firmę Biostat na zlecenie Fundacji Nasza Ziemia a sfinansowane zostało przez NFOŚiGW.
Badania stopnia akceptacji potencjalnych beneficjentów dla poziomu dofinansowania zakupu i montażu kolektorów słonecznych wśród gospodarstw domowych i wspólnot mieszkaniowych.
Skrót z wyników badania wykonanego na zlecenie NFOŚiGW przez GFK Polonia.
Badanie popytu na dopłaty do kredytów bankowych na budowę domów lub zakup mieszkań energooszczędnych w latach 2013-2020.
Instytut badania opinii “homo homini” badanie stopnia akceptacji potencjalnych beneficjentów dla poziomu dofinansowania zakupu i montażu przydomowych oczyszczalni ścieków oraz przyłączy do kanalizacji sanitarnej.
{"register":{"columns":[]}}