W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

527,1 tys. przyznanych świadczeń „Dobry start”

13.07.2020

Niespełna dwa tygodnie od uruchomienia naboru wniosków o świadczenie „Dobry start” rodzice i opiekunowie uczących się dzieci złożyli ich już ponad 925 tys. – To pokazuje, że wsparcie na zakup wyprawki szkolnej jest potrzebne i oczekiwane. Cieszę się, że w ten sposób możemy wspierać polskie rodziny – mówi minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg.

dobry start grafika

1 lipca ruszyła trzecia już edycja programu „Dobry start”. Od tego dnia możliwe jest składanie wniosków o świadczenie drogą elektroniczną. Można to zrobić za pośrednictwem bankowości elektronicznej, portalu Empatia oraz za pomocą systemu teleinformatycznego udostępnianego przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych. To prosta, szybka i bezpieczna opcja.

Ci, którzy z różnych przyczyn wolą złożyć wniosek drogą tradycyjną, będą mogli to zrobić od 1 sierpnia.

– W ciągu niespełna dwóch tygodni rodzice i opiekunowie uczących się dzieci złożyli już 925,4 tys. wniosków o świadczenie „Dobry start”. Nie ma wątpliwości, że wsparcie na zakup wyprawki szkolnej w wysokości 300 zł na dziecko, bez kryterium dochodowego, jest oczekiwane i potrzebne – mówi minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg.

Jak wynika z danych MRPiPS, składając wniosek o świadczenie online, rodzice korzystają ze wszystkich dostępnych możliwości. Ponad 116 tys. wniosków złożonych zostało za pośrednictwem platformy Empatia, blisko 784 tys. poprzez bankowość elektroniczną, a 25,3 tys. – system teleinformatyczny udostępniony przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

Szefowa resortu rodziny zachęca do składania wniosków możliwie szybko. Im szybciej złożony wniosek, tym szybciej pieniądze trafią na konto.

– Do tej pory przyznanych zostało już 527,1 tys. świadczeń. To pokazuje, że nie ma co zwlekać – podkreśla minister Maląg. I przypomina, że złożenie wniosku w lipcu lub sierpniu gwarantuje wypłatę świadczenia nie później niż do 30 września. Gdy wniosek zostanie złożony w kolejnych miesiącach, czyli we wrześniu, październiku lub listopadzie, wsparcie trafi do rodziny w ciągu 2 miesięcy od złożenia wniosku.

Wideo

{"register":{"columns":[]}}