Honorowa Odznaka Primus in Agendo
Tryb postępowania w sprawach o nadanie Odznaki Honorowej Primus in Agendo
Odznaka Honorowa Primus in Agendo jest zaszczytnym honorowym wyróżnieniem przyznawanym osobom fizycznym, organizacjom oraz instytucjom za szczególne działania lub zasługi na rzecz rynku pracy, polityki społecznej lub rodziny, które swymi działaniami przyczyniły się do osiągnięć i rozwoju spraw należących do zakresu merytorycznej działalności ministra właściwego do spraw pracy, zabezpieczenia społecznego i rodziny. Jest ona wyrazem uznania dla aktywnej, pełnej zaangażowania i oddania postawy wyróżnionego, najciekawszych i najbardziej wartościowych inicjatyw, nowatorskich osiągnięć oraz innowacyjnych projektów, a także rzetelności i ofiarności w podejmowanych działaniach.
Odznaka Honorowa jest nadawana na podstawie rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 7 lipca 2015 r. w sprawie ustanowienia Odznaki Honorowej Primus in Agendo, ustalenia jej wzoru, zasad i trybu nadawania oraz noszenia.
Zakres podmiotowy:
Minister właściwy do spraw pracy, zabezpieczenia społecznego i rodziny nadaje odznakę z własnej inicjatywy lub na wniosek:
- ministra lub kierownika urzędu centralnego;
- posła lub senatora;
- kierownika jednostki organizacyjnej podległej lub nadzorowanej przez ministra właściwego do spraw pracy, zabezpieczenia społecznego i rodziny;
- terenowego organu administracji rządowej lub organu samorządu terytorialnego.
Termin składania wniosku:
Wnioskodawca składa wniosek nie później niż 60 dni przed planowanym terminem wręczenia odznaki. Niedochowanie powyższego terminu może skutkować pozostawieniem wniosku bez rozpatrzenia.
Informacje dla Wnioskodawców:
- Pismo przewodnie wraz z wnioskiem o nadanie odznaki powinno zawierać planowany termin uroczystości wręczenia oraz dane kontaktowe do osoby odpowiedzialnej za koordynację sprawy. Za datę złożenia wniosku uznaje się datę wpływu wniosku do Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.
- Wniosek o nadanie odznaki musi być zgodny ze wzorem określonym w załączniku nr 1 do ww. rozporządzenia Rady Ministrów i zawierać wszystkie wymagane informacje dotyczące osoby, której dotyczy wniosek. Wszystkie rubryki formularza powinny być wypełnione.
- Uzasadnienie wniosku powinno zawierać szczegółowe informacje o zasługach i osiągnięciach osoby/instytucji, której dotyczy, w szczególności istotne jest wykazanie innych wyróżnień, w przypadku kolejnego wniosku.
- W przypadku wniosku niekompletnego, Wnioskodawca może być wezwany do uzupełnienia braków formalnych. W sytuacji ich nieuzupełnienia w terminie 7 dni od daty doręczenia wezwania, wniosek pozostawia się bez rozpatrzenia.
- Do wniosku o nadanie odznaki należy dołączyć klauzulę informacyjną dotyczącą przetwarzana danych osobowych.
- Decyzja o odmowie nadania odznaki honorowej nie wymaga uzasadnienia i nie przysługuje od niej odwołanie.
- O podjętej decyzji Wnioskodawca zostaje powiadomiony w formie elektronicznej lub telefonicznej.
Wniosek o nadanie Odznaki Honorowej należy składać pod adres:
Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej
Biuro Ministra
ul. Nowogrodzka 1/3/5
00-513 Warszawa
lub
za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres:
sekretariat.bm@mrpips.gov.pl
Materiały
Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 7 lipca 2015 r. w sprawie ustanowienia Odznaki Honorowej Primus in Agendo, ustalenia jej wzoru, zasad i trybu nadawania oraz noszeniaRozporządzenie_RM_z_dnia_7_lipca_2015_r_w_sprawie_ustanowienia_Odznaki_Honorowej_Primus_in_Agendo,_ustalenia_jej_wzoru,_zasad_i_trybu_nadawania_oraz_noszenia.pdf 0.52MB Wniosek_o_nadanie_Odznaki_Honorowej_Primus_in_Agendo
Wniosek_o_nadanie_Odznaki_Honorowej_Primus_in_Agendo.docx 0.02MB klauzula_RODO odznaki honorowe
klauzula_RODO odznaki honorowe.docx 0.02MB