Informacja o wyniku naboru niekonkurencyjnego w Działaniu 04.10 Wspieranie procesów zarządzania migracjami zarobkowymi Programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021-2027 (FERS) pn. "Working and living in Poland" – wielokanałowa platforma obsługi cudzoziemców.
09.01.2025
27 grudnia 2024 r. Instytucja Pośrednicząca w Ministerstwie Rodziny, Polityki Społecznej w trybie naboru niekonkurencyjnego wydała decyzję o dofinansowanie projektu FERS.04.10-IP.06-0002/24 pt.: „Working and living in Poland” – wielokanałowa platforma obsługi cudzoziemców w ramach programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021-2027 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus.
Projekt realizowany będzie od 2025 roku do 2027 roku w partnerstwie między: Ministerstwem Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej (MRPiPS), a Komendą Główną Ochotniczych Hufców Pracy (KG OHP).
Celem głównym projektu jest stworzenie możliwości uzyskania w jednym miejscu kompleksowej informacji o zasadach zatrudniania i pracy w Polsce, skierowanej m.in. do cudzoziemców oraz dostosowanie 10 stron internetowych instytucji publicznych i innych podmiotów do potrzeb migrantów zarobkowych.
Projekt zakłada modernizację i rozwój istniejącego, wielokanałowego systemu do obsługi klienta typu contact centre, wykorzystywanego przez Centrum Informacyjno-Konsultacyjnego Służb Zatrudnienia Zielona Linia (CIKSZ ZL).
Działania zaplanowane w projekcie mają na celu wsparcie informacyjne podmiotów zaangażowanych w procesy migracyjne w obszarze zatrudnienia i integracji z rynkiem pracy (m.in. migranci, pracodawcy, urzędy) poprzez wypracowanie i wdrożenie narzędzi dostarczających kompleksowych informacji o zasadach zatrudniania i pracy w Polsce, pobycie i korzystaniu z dostępnych świadczeń i usług publicznych.
Całkowita wartość projektu wynosi 26 700 000,00 zł, w tym dofinasowanie ze środków europejskich w kwocie 22 032 840,00 zł.
#FunduszeEuropejskie #FunduszeUE
Informujemy, że istnieje możliwość zgłaszania do Instytucji Zarządzającej lub Instytucji Pośredniczącej podejrzenia o niezgodności ww. projektu lub działań z Konwencją o prawach osób niepełnosprawnych sporządzoną w Nowym Jorku dnia 13 grudnia 2006 (Dz. U. z 2012 r. poz. 1169, z późn. zm.), zwanej dalej „KPON”.
Sygnały, zgłoszenia lub skargi dotyczące wystąpienia niezgodności projektów FERS z postanowieniami KPON mogą przekazywać osoby fizyczne (uczestnicy projektów lub ich pełnomocnicy i przedstawiciele), instytucje uczestniczące we wdrażaniu funduszy Unii Europejskiej, strona społeczna (stowarzyszenia, fundacje), za pomocą (w każdym poniższym przypadku uznaje się zgłoszenie za przekazane w formie pisemnej):
1) poczty tradycyjnej - w formie listownej na adres ministerstwa: Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej, ul. Wspólna 2/4, 00-926 Warszawa lub Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej/Departament Wdrażania EFS, ul. Nowogrodzka 1/3/5, 00-513 Warszawa,
2) skrzynki nadawczej e-puap Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej lub e-puap Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.