IV Europejski Kongres Mobilności Pracy w Krakowie
08.11.2016
Wiceminister Stanisław Szwed w dniu 7 listopada 2016 r. wziął udział w tzw. dniu politycznym IV Europejskiego Kongresu Mobilności Pracy w Krakowie
"Pomimo swoich niewielkich rozmiarów w porównaniu do całości siły roboczej, delegowanie pracowników odgrywa ważną rolę w transgranicznym świadczeniu usług. Z tego względu istotne jest zrównoważone podejście do tej problematyki, które z jednej strony będzie zapewniało odpowiednią ochronę pracownikom delegowanym i eliminowanie wszelkich nadużyć, z drugiej zaś nie będzie prowadziło do nieuzasadnionego ograniczania swobody świadczenia usług" – stwierdził w swoim wystąpieniu Wiceminister Szwed.
Wiceminister podkreślił, że Rząd z wielką starannością poddał analizie projekt zmiany dyrektywy 96/71/WE, który budzi poważne zastrzeżenia i którego przyjęcie może doprowadzić w przyszłości do znaczącego utrudnienia i ograniczenia procesu delegowania pracowników, bez poprawy ich sytuacji.
"Rząd przywiązuje bardzo dużą wagę do problematyki delegowania pracowników, podejmując liczne inicjatywy i działania na wszystkich szczeblach mające na celu propagowanie właściwego postrzegania zjawiska delegowania pracowników, opartego na rzetelnych danych i identyfikującego realne problemy z nim związane" – podkreślił Wiceminister Szwed.
Tegoroczna edycja Kongresu odbywa się pod hasłem Delegowanie pracowników – percepcja i rzeczywistość.
Kongres jest cyklicznym wydarzeniem, umożliwiającym wymianę wiedzy i doświadczeń wszystkich stron zainteresowanych tematyką delegowania pracowników (pracodawców, pracowników, organizacji pozarządowych, urzędów, środowisk akademickich i prawniczych), organizowanym przez Stowarzyszenie Inicjatywa Mobilności Pracy oraz Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie.
- Ostatnia modyfikacja:
- 04.11.2018 10:28 Biuro Promocji
- Pierwsza publikacja:
- 04.11.2018 10:28 Biuro Promocji