Konferencja podsumowująca Narodowy Program Trzeźwości
03.04.2019
Zmniejszenie skali używania alkoholu i uzależnień – to fundament ogłoszonego w ubiegłym roku Narodowego Programu Trzeźwości. W Sejmie odbyła się konferencja, która podsumowała program. W wydarzeniu uczestniczył wiceminister Stanisław Szwed.
„Odpowiedzialność parlamentarzystów i władzy za trzeźwość Narodu. Wdrażanie Narodowego Programu Trzeźwości" – pod takim hasłem 2 kwietnia odbyła się konferencja, na której odczytano list marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego: „Można śmiało stwierdzić, że trzeźwość stanowi jeden z fundamentów życia osobistego, rodzinnego i narodowego. Oznacza bowiem wewnętrzną i zewnętrzną suwerenność, wolność duchową i życie zgodne z najcenniejszymi wartościami” – napisał w liście marszałek. „Doprecyzowanie i ulepszenie polskiego prawa, zaangażowanie instytucji państwowych w profilaktykę oraz eliminację uzależnień przynieść może jedynie wymierne korzyści” – zaznaczył Marek Kuchciński w korespondencji.
Podczas konferencji podsumowano dotychczasowe funkcjonowanie Narodowego Programu Trzeźwości i podkreślono niezbędną w tym zakresie współpracy między Kościołem i państwem. Wydarzenie zgromadziło m.in. duszpasterzy trzeźwości oraz wspólnoty zajmujące się propagowaniem trzeźwości z całej Polski.
Organizatorem spotkania był Parlamentarny Zespół ds. Rozwiązywania Problemów Uzależnień oraz Zespół Konferencji Episkopatu Polski ds. Apostolstwa Trzeźwości i Osób Uzależnionych.
Narodowy Program Trzeźwości został ogłoszony 13 lutego 2018 r., w roku 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, z inicjatywy Zespołu KEP ds. Apostolstwa Trzeźwości. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął marszałek Sejmu Marek Kuchciński oraz ks. bp dr Tadeusz Bronakowski.
- Ostatnia modyfikacja:
- 03.04.2019 11:01 Biuro Promocji
- Pierwsza publikacja:
- 03.04.2019 11:01 Biuro Promocji