W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Nagrody im. prof. Elżbiety Tarkowskiej rozdane

17.10.2019

Pogłębienie i upowszechnienie wiedzy o naturze współczesnego ubóstwa oraz promowanie działań służących walce z tym zjawiskiem – to główny cel organizowanego już po raz trzeci konkursu im. Profesor Elżbiety Tarkowskiej. W czwartek w MRPiPS nagrodzono laureatów tegorocznej edycji konkursu.

Nagrody w 3. edycji konkursu im. prof. Elżbiety Tarkowskiej

17 października przypada Międzynarodowy Dzień Walki z Ubóstwem. Nieprzypadkowo właśnie tego dnia w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej odbyło się uroczyste wręczenie nagród w 3. edycji konkursu im. Profesor Elżbiety Tarkowskiej.

– Celem konkursu nazwanego imieniem wybitnej polskiej socjolog jest pogłębianie i upowszechnianie wiedzy o naturze współczesnego ubóstwa oraz inspirowanie i promowanie nowych metod przezwyciężania tych zjawisk w Polsce poprzez popularyzację szczególnego spojrzenia profesor Elżbiety Tarkowskiej na sytuację osób dotkniętych ubóstwem – mówił witając zgromadzonych na uroczystości gości wiceminister Marcin Zieleniecki.

Kapituła Konkursu współtworzona przez przedstawicieli instytucji partnerskich oraz dr. Aleksandra Tarkowskiego i przedstawiciela Instytutu Socjologii Uniwersytetu Łódzkiego przyzna nagrody dla:

  • Małgorzaty Kostrzyńskiej za pracę naukową: „Stowarzyszanie się „wykluczonych”. Przykład bezdomności” (Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego, Łódź 2016) – w kategorii: autorska (współautorska) praca naukowa z zakresu nauk społecznych o problemach ubóstwa i wynikającego z niego wykluczenia społecznego ogłoszona w 2017 lub 2018 roku,
  • Ewy Wołkanowskiej-Kołodziej za cykl artykułów „Niewidzialne”, „To co nie żal umierać?”, „Głuche dzieci: Polsko, usłysz nas” (opublikowane w „Gazecie Wyborczej”) – w kategorii: autorski (współautorski) materiał prasowy/medialny dotyczący problematyki przezwyciężenia ubóstwa i wykluczenia społecznego, opublikowany w prasie/ radiu/ telewizji lub przez wydawcę internetowego w pierwszym półroczu 2019 roku lub 2018 roku.

Organizatorem konkursu jest Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej we współpracy z Instytutem Filozofii i Socjologii Akademii Pedagogiki Specjalnej im. M. Grzegorzewskiej, Instytutem Studiów Politycznych Polskiej Akademii Nauk oraz Polskim Towarzystwem Socjologicznym.

{"register":{"columns":[]}}