W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

PCPR-y z mazowieckiego i łódzkiego w resorcie rodziny

08.12.2016

Przedstawiciele Powiatowych Centrów Pomocy Rodzinie z województw mazowieckiego i łódzkiego spotkali się 8 grudnia z minister Elżbietą Rafalską. Rozmawiano na temat działań w obszarze pomocy społecznej, polityki rodzinnej i wsparcia osób niepełnosprawnych.

- W woj. łódzkim z programu „Rodzina 500 plus” korzysta już 235 tys. dzieci, w tym 106 tys. rodzin pobiera świadczenie również na pierwsze dziecko – mówiła minister Elżbieta Rafalska. – Przekazaliśmy na ten cel 822 mln zł.

- W woj. mazowieckim do rodzin trafiły prawie 2 mld zł, beneficjentami było 547 tys. dzieci, w tym 204 tys. pierwszych – podsumowała minister program wsparcia rodzin w wychowaniu dzieci.

Zwróciła uwagę, że w efekcie programu zdecydowanie poprawiła się sytuacja rodzin. Spada liczba korzystających z pomocy społecznej, regularniej są regulowane czynsze i inne opłaty.

Zwracając się do gości spotkania minister Rafalska podkreśliła rolę Powiatowych Centrów Pomocy Rodzinie w realizowaniu polityki rodzinnej. – Doskonalenie systemu, poprawianie jego funkcjonowania, proponowanie zmian, podnoszenie standardów i dbanie o ich przestrzeganie może odbywać się jedynie podczas codziennego, bezpośredniego wykonywania zadań w tej dziedzinie – powiedziała minister.

Minister Rafalska zachęcała uczestników spotkania do dyskusji nad wyzwaniami, w obszarze pomocy społecznej. – Najważniejsze z nich to przyszłość pieczy zastępczej oraz bezpieczeństwo osób, przebywających w placówkach opieki, zarówno dorosłych, jak i dzieci – wyliczała minister.

Podczas spotkania podsekretarz stanu Elżbieta Bojanowska przedstawiła aktualnie realizowane przez MRPiPS działania w obszarze pomocy społecznej i wsparcia osób niepełnosprawnych.

Dyrektorzy wydziałów polityki społecznej z urzędów wojewódzkich zaprezentowali podejmowane działania, ze szczególnym uwzględnieniem sytuacji w domach pomocy społecznej oraz placówkach opiekuńczo-wychowawczych. 

Informacje o publikacji dokumentu
Ostatnia modyfikacja:
04.11.2018 09:42 Biuro Promocji
Pierwsza publikacja:
04.11.2018 09:42 Biuro Promocji
{"register":{"columns":[]}}