Trwają regionalne spotkania
17.02.2017
W ramach spotkań z przedstawicielami gmin i ośrodków pomocy społecznej przedstawiciele kierownictwa resortu rodziny odwiedzili dziś Stargard, Olsztyn i Łódź.
Trwają regionalne spotkania kierownictwa resortu rodziny z przedstawicielami gmin i ośrodków pomocy społecznej. Poświęcone są przeglądowi funkcjonowania rządowego programu „Rodzina 500 plus”, pomocy społecznej oraz polityce senioralnej.
Minister Elżbieta Rafalska odwiedziła dziś Stargard. Zapewniła, że program Rodzina 500 plus działa bez zastrzeżeń i jest stale monitorowany - Jesteśmy gwarantem wypłacalności pieniędzy z Programu "Rodzina 500 Plus". To nasz pierwszoplanowy wydatek - powiedziała podczas spotkania minister.
Zapewniała, że nie ma powodu do obaw o brak środków finansowych na kontynuację tego programu. - Rodziny mogą śmiało planować wydatki i kolejne dzieci – mówiła.
Zapewniała, że nie ma powodu do obaw o brak środków finansowych na kontynuację tego programu. - Rodziny mogą śmiało planować wydatki i kolejne dzieci – mówiła.
Minister Rafalska podkreślała, że program znacznie zmniejszył ubóstwo w Polsce, zwłaszcza wśród dzieci i młodzieży. – Żaden wcześniejszy rząd nie wsparł polskich rodzin w takim zakresie – stwierdziła. Oceniła, iż chociażby z tego tylko powodu warto było wprowadzać program 500 plus w Polsce. – Nędza dzieci to wstyd każdego kraju – podsumowała.
- Nie widzimy negatywnych zjawisk towarzyszących Programowi 500 plus – ocenił wiceminister Marcin Zieleniecki w Bydgoszczy.
Dodał, że choć w ostatnich miesiącach ubiegłego roku zaobserwowano wzrost liczby narodzin, to czekamy na twarde dane dotyczące tego, czy dzięki tym pieniądzom rodzi się w Polsce więcej dzieci. – Celem programu była poprawa warunków demograficznych i warunków życia najuboższych Polaków – przypomniał, podkreślając, iż odnotowano już znaczące zmniejszenie skrajnego ubóstwa.
Wiceminister Elżbieta Bojanowska o programie Rodzina 500 plus rozmawiała w Olsztynie. Zauważyła, że sytuacja ekonomiczna rodzin znacznie się poprawiła, szczególnie w mniejszych miejscowościach. – Te zmiany są zauważalne gołym okiem – podkreśliła.
W woj. warmińsko-mazurskim z programu korzysta prawie 155 tys. dzieci. Wydatki na ten cel wyniosły tam 693,8 mln zł. Wiceminister zapewniła, że środki na świadczenia zostały zabezpieczone w budżecie i że nie odnotowano większych problemów z realizacją programu.
- Ostatnia modyfikacja:
- 03.11.2018 23:24 Biuro Promocji
- Pierwsza publikacja:
- 03.11.2018 23:24 Biuro Promocji