Rejestracja wniosku w inPOL, krok po kroku
- W celu rejestracji konta w przeglądarce internetowej wpisujemy adres inpol.mazowieckie.pl, wybieramy opcję <rejestracja> i wypełniamy wszystkie wymagane pola. Jeśli adres do korespondencji jest taki sami jak adres Twojego pobytu w Polsce, wybierz opcję <skopiuj adres pobytu>, w przeciwnym wypadku wypełnij wszystkie pola dotyczące adresu do korespondencji. Zaakceptuj regulamin i politykę prywatności i wybierz przycisk <zarejestruj>
- Następnie potwierdź rejestrację konta używając linku wysłanego na podany przez Ciebie adres email.
- Jeśli nie otrzymałeś linku - skorzystaj z opcji <przypomnij hasło>.
- Po zalogowaniu pojawia się okno prezentujące funkcjonalności Portalu Cudzoziemca inPOL.
- Wybieramy opcję < złóż nowy wniosek>, następnie procedurę legalizacji i okoliczność stanowiąca podstawę Twojego pobytu w Polsce. Wypełnij wszystkie pola formularza wniosku. Jeśli jakiekolwiek pole nie zostanie wypełnione lub zostanie wypełnione błędnie system poinformuję Cię o tym, wskazując błędną wartość.
- Po prawidłowym i bezbłędnym wypełnieniu formularza wybierz opcję < generuj wniosek>
- W kolejnym kroku dodaj skany dokumentów, istotnych dla Twojego postępowania legalizacyjnego. Oryginały dokumentów oraz ich kopie zabierz do okazania w trakcie wizyty w urzędzie, którą umówisz zaraz po wygenerowaniu wniosku, wybierając dostępną lokalizację i termin w kalendarzu internetowym.
- Pamiętaj, że samo wygenerowanie wniosku nie stanowi potwierdzenia jego złożenia, dlatego pobierz wniosek za pomocą przycisku <pobierz>, wydrukuj wypełniony wniosek, podpisz i przynieś na umówioną wizytę wraz z niezbędnymi dokumentami..
- inPOL daje Ci możliwość śledzenia statusu twojej sprawy w dowolnym czasie i miejscu. Wystarczy, że zalogujesz się na swoje konto.
Portal Cudzoziemca inPOL współfinansowany jest z projektów nr 13/7-2017/OG-FAMI pt. „Cudzoziemiec w Centrum Uwagi” i nr 7/10-2019/OG-FAMI pt. „Mazowieckie dla Obywateli Państw Trzecich” w ramach Funduszu Azylu, Migracji i Integracji oraz budżetu państwa.
Bezpieczna Przystań
Projekt współfinansowany z Programu Krajowego Funduszu Azylu, Migracji i Integracji.
Wyłączna odpowiedzialność za wyrażone opinie spoczywa na autorze i Komisja Europejska oraz Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji nie ponoszą odpowiedzialności za sposób wykorzystania udostępnionych informacji