W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Komunikat nr 61 w sprawie programu szkoleniowego Generalnego Inspektora Informacji Finansowej

Uchwałą nr 50 Rady Ministrów z dnia 19 kwietnia 2021 r. poz. 435 przyjęta została do realizacji Krajowa Strategia Przeciwdziałania Praniu Pieniędzy oraz Finansowaniu Terroryzmu. Działania wskazane w strategii odnoszą się m.in. do realizacji szkoleń, których celem jest podniesienie wiedzy pracowników instytucji obowiązanych oraz jednostek współpracujących w zakresie przeciwdziałania praniu pieniędzy oraz finansowania terroryzmu oraz wymiana wiedzy i doświadczeń pomiędzy uczestnikami systemu przeciwdziałania praniu pieniędzy oraz finansowania terroryzmu. Szkolenia będą realizowane przez jednostkę analityki finansowej w kooperacji z  jednostkami współpracującymi.

W związku z powyższym Generalny Inspektor zaprasza Państwa do udziału w ww. programie szkoleniowym. Udział w szkoleniach jest nieodpłatny. Szkolenia będą odbywały się cyklicznie, a tematy szkoleń będą ponawiane w zależności od zainteresowania uczestników. Informacje o następnych terminach i tematach szkoleń będą udostępniane w formie komunikatu Generalnego Inspektora w Biuletynie Informacji Publicznej na stronie podmiotowej urzędu obsługującego ministra właściwego do spraw finansów publicznych oraz na stronie https://www.giif.mofnet.gov.pl/  

Na szkolenia można się zgłaszać w Systemie Informatycznym GIIF (SIGIIF) dostępnym na stronie https://www.giif.mofnet.gov.pl/, po zalogowaniu się.

Zgłoszenia będzie można dokonać najpóźniej w terminie do 2 dniu roboczych przed dniem rozpoczęcia szkolenia. Instytucja obowiązana może na jedno szkolenie zgłosić maksymalnie 5 osób.

W celu zgłoszenia się na szkolenie niezbędne jest wypełnienie formularza zgłoszeniowego.
O zakwalifikowaniu się do udziału w szkoleniu uczestnicy zostaną poinformowani odrębnym e-mailem.

O zakwalifikowaniu się na szkolenie decyduje kolejność zgłoszeń.

Poniżej przedstawiam plan szkoleń dla instytucji obowiązanych, które zostaną przeprowadzone w II i III kwartale 2023 r.

Szkolenia z zakresu przeciwdziałania praniu pieniędzy oraz finansowania terroryzmu realizowane w II kwartale 2023 r.:

  1. Suspicious Activity Report? – nic trudnego. Jak umiejętnie polepszyć raportowanie. Środki bezpieczeństwa finansowego – ich cel, związek z oceną ryzyka prania pieniędzy i finansowania terroryzmu oraz zakres. Osoby zajmujące eksponowane stanowiska polityczne.

Termin szkolenia: 26 czerwca 2023 r.

Forma szkolenia: onilne

  1. Czym jest Centralny Rejestr Beneficjentów Rzeczywistych? Praktyczne aspekty identyfikacji i weryfikacji beneficjenta rzeczywistego.

Termin szkolenia: 24  sierpnia 2023 r.

Forma szkolenia: onilne

  1. Kwestia prania pieniędzy i finansowania terroryzmu w ramach organizacji non-profit – główne zagrożenia.

Termin szkolenia: 7 lipca 2023 r.

Forma szkolenia: onilne

Informacje o publikacji dokumentu
Ostatnia modyfikacja:
15.06.2023 10:42 Marta Dyras
Pierwsza publikacja:
13.06.2023 11:45 Marta Dyras
{"register":{"columns":[]}}