Patronaty
- Lista przedsięwzięć objętych patronatem w 2024 r.
- Lista przedsięwzięć objętych patronatem w 2023 r.
- Lista przedsięwzięć objętych patronatem w 2022 r.
- Lista przedsięwzięć objętych patronatem w 2021 r.
- Lista przedsięwzięć objętych patronatem w 2020 r.
- Lista przedsięwzięć objętych patronatem w 2019 r.
- Lista przedsięwzięć objętych patronatem w 2018 r.
Lista przedsięwzięć objętych patronatem w latach 2010-2017 dostępna jest na archiwalnej stronie Ministerstwa Finansów (link otwiera nowe okno w innym serwisie)
Zasady przyznawania patronatu
- Patronat Ministerstwa Finansów (MF) stanowi wyróżnienie honorowe, które podkreśla szczególny charakter przedsięwzięć niekomercyjnych o tematyce ściśle związanej z zakresem działalności ministerstwa, obejmujących działy administracji rządowej: budżet, finanse publiczne, instytucje finansowe.
- Patronat honorowy MF może być przyznany wyłącznie najważniejszym wydarzeniom lub przedsięwzięciom o wysokim poziomie merytorycznym i organizacyjnym, które wpisują się tematycznie w obszary zadań realizowanych przez resort. Przyznanie wyróżnienia ma wyłącznie charakter honorowy i nie oznacza deklaracji osobistego udziału Ministra Finansów, wsparcia finansowego lub organizacyjnego przedsięwzięcia. Prośby o wsparcie finansowe zawarte we wniosku o objęcie patronatem honorowym nie będą rozpatrywane.
- Patronat honorowy MF nie może być przyznany przedsięwzięciom:
- o charakterze reklamowym lub lobbystycznym;
- niezgodnym z polityką wizerunkową MF, zasadami równości gospodarczej i uczciwej konkurencji;
- o charakterze rankingów (w tym nagrody branżowe i środowiskowe);
Wyróżnieniami nie będzie obejmowana również ciągła działalność wnioskodawcy.
- W przypadku przedsięwzięć cyklicznych o patronat honorowy należy występować każdorazowo. Wyróżnienie przyznawane jest na jedną edycję.
- W wyjątkowych sytuacjach patronatem honorowym mogą zostać objęte przedsięwzięcia organizowane przez podmioty prywatne, w tym w szczególności prasę i media elektroniczne, jeśli gwarantują one wysoki poziom merytoryczny, nie są nastawione bezpośrednio na zysk organizatora i zostaną uznane za szczególnie użyteczne dla polityki informacyjnej oraz edukacyjnej resortu finansów.
Procedura przyznawania patronatu
- O przyznanie patronatu występuje organizator przedsięwzięcia.
- Decyzja o przyznaniu patronatu rozważana jest wyłącznie na podstawie wypełnionego elektronicznego formularza. Przesłane załączniki powinny mieć rozszerzenie .doc, .docx, .pdf, .xls, .xlsx, .ppt, .pptx oraz maksymalną wielkość jednego załącznika 0,5 MB.
- Wniosek powinien zostać złożony najpóźniej dwa miesiące przed planowanym rozpoczęciem przedsięwzięcia - wnioski składane po tym czasie nie będą rozpatrywane.
- Rozpatrywane są wyłącznie prośby zawierające kompletny wniosek (z uzupełnionymi wszystkimi polami), złożone poprzez formularz zamieszczony na stronie internetowej MF we wskazanym terminie.
- MF może zwrócić się do wnioskodawcy z prośbą o uzupełnienie złożonego wniosku lub przekazanie dodatkowych informacji.
- Odpowiedzi dotyczącej decyzji o patronacie MF udziela Biuro Komunikacji i Promocji wyłącznie w formie elektronicznej na adres wskazany we wniosku.
- Odmowa przyznania patronatu przez MF jest ostateczna i nie wymaga uzasadnienia.
Warunki związane z realizacją patronatu
Prawo do używania logotypu MF przysługuje wyłącznie organizatorowi przedsięwzięcia, które zostało objęte patronatem.
W przypadku przyznania patronatu organizator jest zobowiązany do:
- Umieszczenia w materiałach informacyjno-promocyjnych oraz na stronach internetowych przedsięwzięcia informacji o objęciu przedsięwzięcia patronatem MF i logotypu ministerstwa; a także w miarę możliwości linku do strony internetowej Ministerstwa Finansów.
- Umieszczenia roll-upu MF w określonym przez ministerstwo miejscu (na życzenie ministerstwa). Odbiór roll-upu leży po stronie wnioskodawcy.
- Przyznanie patronatu honorowego MF wiąże się z obowiązkiem złożenia przez organizatora sprawozdania z realizacji przedsięwzięcia (formularz sprawozdania poniżej). Sprawozdanie należy złożyć w terminie 30 dni od dnia zakończenia przedsięwzięcia, w formie elektronicznej na adres: patronaty@mf.gov.pl.
Obowiązek przesłania sprawozdania dotyczy wniosków złożonych po 2.11.2020 r.
W przypadku, gdy organizator przedsięwzięcia nie prześle sprawozdania w formie elektronicznej w wyznaczonym terminie, bez podania istotnej przyczyny opóźnienia, jego kolejny wniosek o objęcie wyróżnieniem może pozostać bez rozważenia. - W przypadku zmiany terminu wydarzenia, wnioskodawca zobowiązany jest do niezwłoczengo powiadomienia MF wysyłając informację na adres patronaty@mf.gov.pl
Odebranie patronatu
- W szczególnych przypadkach, zwłaszcza gdy zaszły okoliczności, o których organizator nie poinformował MF, decyzją Dyrektora Biura Komunikacji i Promocji przyznany patronat MF może zostać odebrany.
- O podjętej decyzji organizator jest informowany niezwłocznie. Decyzja jest ostateczna.
- Odebranie patronatu zobowiązuje organizatora do niezwłocznego poinformowania o tym współorganizatorów i zaniechanie dalszego zamieszczania informacji o przyznanym patronacie.
Materiały
Logotyp Ministerstwa Finansów - wersja_polskaLogotyp_Ministerstwa_Finansów_-_wersja_polska.zip 0.91MB Logotyp Ministerstwa Finansów - wersja angielska
Logotyp_MF_ang.zip 0.60MB Sprawozdanie z realizacji przedsięwzięcia objętego patronatem Ministerstwa Finansów
Sprawozdanie_z_realizacji_przedsięwzięcia_objętego_patronatem_Ministerstwa_Finansów.docx 0.02MB
Informacje o publikacji dokumentu
- Ostatnia modyfikacja:
- 07.11.2022 15:43 Paulina Pawlik
- Pierwsza publikacja:
- 01.03.2019 14:28 Jolanta Jesiotr