W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Eksperci CELBET na przejściu granicznym w Medyce

16.09.2019

uczestnicy spotkania pozują do zdjęcia przed budynkiem
  • W dniach 11-12 września 2019 r. grupa ekspercka CELBET wizytowała polsko-ukraińskie przejście graniczne w Medyce.
  • Celem wizyty było pilotażowe Badanie Diagnostyczne.

Diagnoza Drogowych Przejść Granicznych to najnowszy produkt eksperckiej grupy CELBET. Narzędzie daje odpowiedź na temat mocnych i słabych stron wydajności przejścia granicznego, tego co można zmienić i w jaki sposób, w krótkiej i dłuższej perspektywie. Wyniki badań oraz zalecenia zawarte będą w szczegółowym raporcie.

Z ekspertami CELBET spotkał się Dyrektor Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie podinsp. Grzegorz Skowronek.

Priorytetem Krajowej Administracji Skarbowej w zakresie obsługi ruchu granicznego jest poszukiwanie i tworzenie nowoczesnych procedur usprawniających kontrolę celną we wszystkich rodzajach ruchu granicznego" – powiedział dyrektor Izby.

Podkarpackie przejścia graniczne uznane zostały za modelowe w dziedzinie rozwijania współpracy ze Strażą Graniczną. Wysoki jest także poziom współpracy z ukraińskimi służbami granicznymi - dwa przejścia graniczne pracują w systemie wspólnej kontroli, natomiast w przejściu granicznym w Medyce funkcjonuje rozwiązanie One Stop.

Jak zgodnie podkreślają eksperci z Finlandii, Estonii, Grecji i Łotwy funkcjonariusze Oddziału Celnego w Medyce są nie tylko perfekcyjnie przygotowani do badania diagnostycznego, ale dysponują wiedzą merytoryczną na temat funkcjonowania granicy zewnętrznej Unii Europejskiej.

Przejścia graniczne Polski z krajami trzecimi, uznawane są przez ekspertów CELBET, jako jedne z wzorowo funkcjonujących na całym odcinku zewnętrznej granicy UE.

Warto podkreślić, że funkcjonariusze Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie oraz Podkarpackiego Urzędu Celno- Skarbowego w Przemyślu biorą czynny udział w pracach grupy CELBET, zapewniając wsparcie w zakresie lokalnych rozwiązań funkcjonujących w przejściach granicznych na Podkarpaciu, organizacji odpraw i kontroli celnej, a także w zakresie poszukiwania i wdrażania nowych, jednolitych rozwiązań, na wszystkich przejściach granicznych państw należących do CELBET.

Zdjęcia (4)

{"register":{"columns":[]}}