W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

KAS i CBŚP zatrzymały kolejnych 5 członków grupy przestępczej zajmującej się nielegalnym hazardem

17.11.2022

Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej w pomieszczeniu z owiniętymi folią automatami.
  • Funkcjonariusze podkarpackiej i świętokrzyskiej Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) i policjanci Centralnego Biura Śledczego Policji Zarządu w Kielcach (CBŚP) zlikwidowali kolejne miejsca, w których organizowane były nielegalne gry hazardowe.
  • Na terenie Podkarpacia i Małopolski zatrzymano 5 osób z grupy przestępczej, zajmującej się nielegalnym hazardem.
  • Zarzuty usłyszały do tej pory 42 osoby
  • Śledztwo nadzoruje Prokuratura Regionalna w Krakowie.

KAS i CBŚP prowadzą śledztwo pod nadzorem Prokuratury Regionalnej w Krakowie, dotyczące zorganizowanej grupy przestępczej.

Zarzuty usłyszały do tej pory 42 osoby

Członkowie grupy są podejrzani o przestępstwa skarbowe, głównie w zakresie organizowania nielegalnego hazardu w kilkudziesięciu lokalizacjach m.in. na terenie woj. podkarpackiego, małopolskiego i świętokrzyskiego.

Zorganizowana grupa przestępcza działała od 2015 roku. Od początku prowadzonej sprawy funkcjonariusze likwidowali kolejne punkty, w których organizowano nielegalne gry hazardowe. W trakcie wspólnie przeprowadzonych kontroli funkcjonariusze KAS i CBŚP przejęli ponad 300 automatów wartych ponad 1,5 mln zł.

Zarzuty usłyszały do tej pory już 42 osoby. Są one podejrzane o udział w zorganizowanej grupie przestępczej.

Zatrzymano kolejnych 5 członków grupy przestępczej

Na terenie woj. podkarpackiego i małopolskiego zatrzymano 5 osób. W Prokuraturze Regionalnej w Krakowie przedstawiono im zarzuty popełniania przestępstw karnych skarbowych i udziału w zorganizowanej grupie przestępczej. Zabezpieczono 4 urządzenia do nielegalnych gier hazardowych oraz krzewy konopi indyjskich. W ich znalezieniu pomogła Rubi – psi funkcjonariusz KAS.

Za zarzucone czyny podejrzanym grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Niezależnie od odpowiedzialności karnej, organizatorom nielegalnych gier, ale także właścicielom lokali, w których je urządzano, grozi kara administracyjna – 100 tys. zł od każdego nielegalnego automatu.

Zdjęcia (3)

{"register":{"columns":[]}}