W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

KAS zatrzymała nielegalne automaty do gier. Przeszukano 35 salonów gier na Pomorzu

18.08.2022

Radiowóz Służby Celno-Skarbowej, dźwig podczas ładowania kontenera na naczepę samochodu ciężarowego.
  • Wspólna akcja pomorskiej, kujawsko-pomorskiej, warmińsko-mazurskiej, łódzkiej i mazowieckiej Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) w woj. pomorskim.
  • Zabezpieczono 139 automatów do gier oraz 48 kontenerów w których działały.
  • Właścicielom automatów oraz osobom urządzającym nielegalne gry hazardowe grożą kary grzywny i pozbawienia wolności.

139 automatów do gier i 48 kontenerów

Funkcjonariusze KAS weszli jednocześnie do 35 punktów na terenie woj. pomorskiego, w których znajdowały się salony gier. Podczas akcji zabezpieczyli 139 automatów oraz 180 tys. zł. 27 osób zostało zatrzymanych w charakterze podejrzanych o prowadzenie gier hazardowych bez zezwolenia. Zabezpieczono nie tylko wyposażenie lokali, ale także 48 kontenerów, w których znajdowały się nielegalne salony gier.  

Nielegalne gry hazardowe

Za urządzanie gier hazardowych wbrew przepisom ustawy, warunkom koncesji lub zezwolenia grozi odpowiedzialność karna: kara grzywny, kara pozbawienia wolności do 3 lat, albo obie kary łącznie. Dodatkowo urządzającym nielegalne gry grozi kara pieniężna w wysokości 100 tys. zł od każdego automatu.

Akcja edukacyjna „Hazard? Nie daj się wciągnąć!”

Zwalczanie nielegalnego hazardu to nie tylko działania kontrolne, ale również profilaktyka. O zagrożeniach związanych z nielegalnym hazardem funkcjonariusze i pracownicy KAS opowiadają uczniom szkół podstawowych i średnich w ramach akcji „Hazard? Nie daj się wciągnąć!”. Nadrzędnym celem prowadzonej od kilku lat akcji Ministerstwa Finansów jest zwrócenie uwagi na problemy, które wynikają z nadmiernego korzystania z gier wśród dzieci i młodzieży, takie jak uzależnienie, problemy finansowe czy wyizolowanie społeczne.

Wideo

Zdjęcia (4)

{"register":{"columns":[]}}