W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Mazowiecka KAS zlikwidowała kolejne magazyny z podróbkami

12.04.2019

Perfumy w pudełkach oznaczonych markami znanych firm.
  • 13 tys. sztuk perfum, 600 par skarpet i 1200 szt. koszul z zastrzeżonymi znakami towarowymi zatrzymali funkcjonariusze mazowieckiej Służby Celno-Skarbowej we współpracy z wołomińską Komendą Powiatową Policji.
  • Towar o szacunkowej wartości rynkowej około 3,64 mln złotych znajdował się w pomieszczeniach wynajmowanych w dwóch podwarszawskich miejscowościach.

Funkcjonariusze Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego wraz z policjantami wołomińskiej komendy ustalili, że na prywatnych posesjach w powiecie pruszkowskim mogą znajdować się magazyny z hurtowymi ilościami podrobionych towarów.  Po przybyciu na miejsce funkcjonariusze zaskoczyli kobietę i mężczyznę pakujących kartony z perfumami do samochodu. Na terenie kontrolowanych posesji znaleziono prawie 13  tys. szt. perfum w fiolkach o różnej pojemności, 588 par skarpet i 1205 szt. koszul o łącznej wartości rynkowej 3 mln 642 tys. złotych. Dodatkowo w trakcie przeszukania zabezpieczono gotówkę w wysokości ponad 100 tys. złotych na poczet przyszłych kar.

Powiadomiony o zajściu przedstawiciel kancelarii prawnej reprezentującej firmy będące właścicielami znaków towarowych zapowiedział, że złoży wniosek o ściganie sprawcy czynu zabronionego.  Dwóm zatrzymanym osobom, przedstawiono zarzuty dotyczące wprowadzanie  do obrotu towaru naruszającego prawo własności intelektualnej. Czyn ten zagrożony jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

„Markowa odzież i luksusowe kosmetyki to towary, które są podrabiane najczęściej. Czasami  trudno jest stwierdzić, czy mamy do czynienia z podrobionym towarem, dlatego nasze wątpliwości powinny wzbudzić wyjątkowo niska cena i niewiadome pochodzenie towaru. Pamiętajmy, że podrobione towary, szczególnie kosmetyki, mogą zawierać w swym składzie niedozwolone czy nawet zagrażające zdrowiu substancje chemiczne” – podkreślił Naczelnik Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego Radosław Borowski.

Postępowanie w tej sprawie prowadzone jest przez Naczelnika Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego w Warszawie.

Zdjęcia (2)

{"register":{"columns":[]}}