W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

MF i KAS po raz drugi na GovTech Polska

04.07.2019

Mężczyzna wskazuje palcem na ekran komputera, za nim w tle inne osoby
  • Ministerstwo Finansów (MF) i Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) w poszukiwaniu inteligentnych rozwiązań, które posłużą do walki z cyberprzestępczością.
  • Stworzenie aplikacji, która umożliwia wyszukiwanie stron internetowych zawierających podejrzane oferty sprzedaży to tegoroczne wyzwanie stawiane przez KAS.
  • Zapraszamy wszystkich chętnych innowatorów na konsultacje biznesowe, aby uzyskać informacje o zamówieniu.

Opis wyzwania

Funkcjonariusze KAS śledzą każdego roku tysiące aukcji, ogłoszeń i stron w internecie związanych z hazardem, przemytem papierosów, alkoholu, narkotyków i wielu innych nielegalnych towarów. Znalezienie ich wśród milionów stron jest zadaniem, które pochłania bardzo dużo czasu i często nie jest nawet możliwe przy pomocy dostępnych wyszukiwarek internetowych.

Założeniem wyzwania jest stworzenie aplikacji, która umożliwia wyszukiwanie stron internetowych zawierających podejrzane oferty sprzedaży, podobnych do stworzonego przez użytkownika modelu. Umożliwi to szersze spojrzenie na badany problem, a także wykrywanie nowych zjawisk.

Optymalne rozwiązanie to aplikacja, która w sposób zautomatyzowany będzie identyfikować strony internetowe, które zawierają informacje podobne do zadanych.

Kluczowe funkcje aplikacji

  • Aplikacja powinna umożliwiać stworzenie modelu strony wzorcowej, na podstawie zidentyfikowanych wcześniej stron.
  • Model powinien być tworzony ze stron, które podaje użytkownik. Użytkownik wprowadza strony internetowe, które uważa za istotne oraz te, które zawierają nieistotne dane.
  • Funkcja douczania systemu rozpoznającego strony w zakresie nowo gromadzonych danych (aktualizacja modelu).
  • Na bazie stworzonego modelu aplikacja wyszukuje strony podobne, które zawierają zbliżone treści.
  • Moduł bazodanowy archiwizujący wyszukane wcześniej strony internetowe oraz pobrane z nich dane.
  • Aplikacja nie powinna opierać swojego działania wyłącznie na istniejących już wyszukiwarkach (tj. Google, Bing, Yandex, Duckduckgo, Yahoo itp.).
  • Narzędzie powinno pobierać automatycznie podstawowe informacje o zidentyfikowanych stronach np.: raport whois, raport Alexa, Google Analitics.
  • Aplikacja powinna posiadać własny system robotów sieciowych i przeszukiwać internet w sposób zanonimizowany.

Jesteś gotów podjąć wyzwanie? Zacznij od skonsultowania pomysłu

Zapraszamy wszystkich chętnych innowatorów na konsultacje biznesowe, podczas których uzyskacie informacje o zamówieniu publicznym na opracowanie aplikacji automatyzującej identyfikację stron internetowych, które zawierają podejrzane oferty sprzedaży. Pozyskacie wiedzę nt. istniejących potencjalnych rozwiązań danego problemu, wykorzystywanych do tego technologii, możliwych do wytworzenia innowacji, terminów realizacji i budżetów.

Jak się zgłosić

Przydatne dokumenty

Ogłoszenie o dialogu technicznym, regulamin jego przeprowadzenia oraz opis przedmiotu zamówienia znajdziesz na stronie www Izby Administracji Skarbowej w Opolu.

Podejmij wyzwanie! Przyczynisz się tym samym do zwiększenia efektywności pracy KAS oraz lepszej ochrony terytorium RP.



GovTech Polska

Wyzwanie MF i KAS odbywa się w ramach programu GovTech Polska. Jego celem jest usprawnienie dialogu między administracją publiczną a innowatorami (przedsiębiorcami MŚP, startupami, środowiskiem naukowym). Wszystkimi, którzy wspólnie chcą znaleźć innowacyjne i efektywne rozwiązania rzeczywistych wyzwań administracji publicznej.

Powołanie GovTech Polska to nowy rozdział w relacjach administracji publicznej z przedsiębiorcami MŚP i startupami. Polska dołączyła do państw takich jak Austria i Watykan, Stany Zjednoczone i Wielka Brytania, Izrael, Malezja czy Singapur, które, we współpracy z innowatorami, poszukują nowatorskich rozwiązań społecznych problemów.

Wszystko zaczęło się w 2017 r., kiedy polska administracja skarbowa po raz pierwszy poszukiwała rozwiązań przy pomocy narzędzi charakterystycznych dla ścieżki govtech. Ministerstwo Finansów, jako pierwsza administracja skarbowa na świecie, aby usprawnić uszczelnianie systemu podatkowego, przygotowało zadanie dla programistów i analityków na hackathonie (czyli maratonie programistycznym) w ramach konkursu MinFinTech. Efektem tego konkursu jest program, który pomaga administracji skarbowej w walce z mafiami VAT.

Sukces MF stał się inspiracją dla administracji rządowej. Powstał pomysł, aby współpracę w formule govtechowej rozszerzyć na inne resorty oraz jednostki samorządu terytorialnego. 29 maja 2018 r. premier Mateusz Morawiecki powołał zespół GovTech Polska. Obecnie trwa II edycja programu, w której, oprócz administracji publicznej, biorą udział również spółki skarbu państwa.

{"register":{"columns":[]}}