Nabór uzupełniający partnera do projektu „Włączenie wyłączonych - aktywne instrumenty wsparcia osób niepełnosprawnych na rynku pracy”
17.03.2020
W związku z odstąpieniem od podjęcia współpracy, z jednym z podmiotów, wyłonionych w trakcie naboru otwartego na partnera do wspólnego przygotowania i realizacji projektu pt.: „Włączenie wyłączonych - aktywne instrumenty wsparcia osób niepełnosprawnych na rynku pracy” ogłaszamy nabór uzupełniający.
Uzupełniający nabór otwarty partnera do wspólnego przygotowania i realizacji projektu pt.:
„Włączenie wyłączonych - aktywne instrumenty wsparcia osób niepełnosprawnych na rynku pracy”
w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój na lata 2014-2020, Działania 2.6 Wysoka jakość polityki na rzecz włączenia społecznego i zawodowego osób niepełnosprawnych
- OGŁASZAJĄCY NABÓR
Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej
na podstawie art. 33 ustawy z dnia 11 lipca 2014 r. o zasadach realizacji programów w zakresie polityki spójności finansowanych w perspektywie finansowej 2014–2020 (Dz. U. z 2018 r. poz. 1431 z późn. zm.), ogłasza uzupełniający nabór otwarty partnera, w celu wspólnego przygotowania i realizacji projektu w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014–2020, Działanie 2.6 Wysoka jakość polityki na rzecz włączenia społecznego i zawodowego osób niepełnosprawnych.
Typ projektu:
Wypracowanie i wdrożenie instrumentów, wspierających zatrudnienie i utrzymanie się na rynku pracy osób niepełnosprawnych:
- instrument wspierania pracodawców w zakresie dostosowania do zatrudnienia osoby niepełnosprawnej, pozyskania niepełnosprawnego pracownika, utrzymania w zatrudnieniu przez ograniczenie skutków niepełnosprawności,
- instrument wspierania osób niepełnosprawnych w zakresie pozyskania przez nie zatrudnienia, w tym przechodzenia pomiędzy rehabilitacją społeczną a zawodową,
- instrument wspierania osób niepełnosprawnych w zakresie podejmowania przez nie działalności gospodarczej.
Przewidywany okres realizacji projektu: maj 2020 – listopad 2023
Szacowany budżet projektu: 26 000 000,00 zł
Projekt będzie realizowany w partnerstwie z maks. 3 organizacjami pozarządowymi lub organizacjami pracodawców.
- CEL PARTNERSTWA
Udział partnera w projekcie będzie polegał na wspólnym przygotowaniu i realizacji projektu, którego rezultatem będzie podniesienie jakości działań realizowanych przez publiczne i niepubliczne podmioty na rzecz aktywizacji społeczno-zawodowej osób niepełnosprawnych. Celem projektu jest przygotowanie kompleksowej propozycji wdrożenia do systemu prawnego nowych i zmodyfikowanych instrumentów wspierania aktywności zawodowej osób niepełnosprawnych. Rozwiązania wypracowane w projekcie powinny w szczególności uwzględniać instrumenty nakierowane na wspieranie zatrudniania osób niepełnosprawnych na otwartym rynku pracy.
- PLANOWANE ZADANIA W RAMACH PROJEKTU
- Przeprowadzenie analizy rozwiązań ustawowych z zakresu rehabilitacji zawodowej osób niepełnosprawnych. Analiza ta oprócz rozwiązań prawnych obejmie również rozwiązania wypracowane w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój, wybrane rozwiązania funkcjonujące na poziomie lokalnym/regionalnym oraz w innych krajach.
- Zaproponowanie odpowiednio: modyfikacji istniejących i opracowanie nowych instrumentów systemu rehabilitacji zawodowej osób niepełnosprawnych, mających na celu zapewnienie im możliwie samodzielnego funkcjonowania w środowisku pracy, które następnie zostaną przetestowane.
- Przeprowadzenie pilotażu zmodyfikowanych i nowych instrumentów w celu oceny zasadności wdrożenia i wypracowania ich optymalnego kształtu. Pilotaż obejmie podmioty odpowiedzialne za wdrożenie rozwiązań oraz beneficjentów.
- Opracowanie nowych i dokonanie modyfikacji istniejących instrumentów wsparcia osób niepełnosprawnych w zakresie rehabilitacji zawodowej w formie projektów aktów prawnych.
- MINIMALNY ZAKRES ZADAŃ PRZEWIDZIANY DLA PARTNERA
- Współpraca przy przygotowaniu projektu i wypełnianiu wniosku aplikacyjnego.
- Zaplanowanie i przeprowadzenie działań zgodnie z punktem II.
- Ostateczny zakres działań partnera zostanie ustalony podczas wspólnego przygotowania projektu.
- PODMIOTY UPRAWNIONE DO UDZIAŁU W NABORZE
Nabór partnera projektu dotyczy podmiotu, który wniesie do projektu zasoby ludzkie
(w tym potencjał kadrowy zaangażowany w realizację projektu), organizacyjne, techniczne lub finansowe oraz wspólnie z Liderem projektu, tj. Biurem Pełnomocnika Rządu do Spraw Osób Niepełnosprawnych będzie uczestniczyć w przygotowaniu wniosku o dofinansowanie oraz w realizacji projektu.
- OBLIGATORYJNE WYMAGANIA W STOSUNKU DO PARTNERA
- Realizacja projektu w partnerstwie przyczyni się do osiągnięcia planowanych rezultatów i produktów projektu.
- Partner będzie angażowany w zadania realizowane w ramach projektu w oparciu o doświadczenie i wiedzę praktyczną (ostateczny podział zadań będzie przedmiotem ustaleń zawartych w umowie o partnerstwie).
- Partnerem nie może być podmiot wykluczony z możliwości otrzymania dofinansowania.
- Partnerstwo musi uwzględniać perspektywę wszystkich interesariuszy.
- Zespół projektowy partnera będzie dyspozycyjny przez pełen okres przygotowania i realizacji projektu, a także w przypadku konieczności prowadzenia prac związanych z rozliczaniem projektu po okresie jego realizacji.
- Z partnerem wyłonionym w toku naboru zostanie zawarta umowa partnerstwa, której zakres został wskazany w art. 33 ustawy z dnia 11 lipca 2014 r. o zasadach realizacji programów w zakresie polityki spójności finansowanych w perspektywie finansowej 2014–2020 (Dz. U. z 2018 r. poz. 1431).
- KRYTERIA WYBORU PARTNERA
- KRYTERIA DOSTĘPU
Projekt będzie realizowany w partnerstwie z maks. 3 organizacjami pozarządowymi lub organizacjami pracodawców, z których każda spełnia co najmniej 1 z opisanych poniżej warunków, a razem spełniają je wszystkie:
-
- co najmniej 5-letnie doświadczenie w zakresie działalności na rzecz rehabilitacji zawodowej osób niepełnosprawnych,
- doświadczenie w zakresie projektów dotyczących opracowania zmian systemowych lub rozwiązań modelowych (min. 1 projekt na kwotę min. 1 mln PLN),
- potencjał kadrowy, w tym m.in.:
- pracowników posiadających doświadczenie w zakresie realizacji oraz rozliczania projektów finansowanych z funduszy strukturalnych (min. 2 pracowników,
z czego min. 1 z nich posiada doświadczenie w realizacji min. 1 projektu jako kierownik/koordynator projektu i min. 1 posiada doświadczenie w przygotowywaniu wniosków o płatność w min. 1 projekcie), - pracowników posiadających praktyczne doświadczenie w stosowaniu instrumentów rehabilitacji zawodowej (min. 2 pracowników z min. 2 letnim doświadczeniem
w tym obszarze),
- pracowników posiadających doświadczenie w zakresie realizacji oraz rozliczania projektów finansowanych z funduszy strukturalnych (min. 2 pracowników,
- potencjał organizacyjny rozumiany jako prowadzenie działalności na terenie co najmniej 5 województw, tj. posiadanie siedziby, biura lub filii na terenie danego województwa,
- doświadczenie w opiniowaniu projektów ustaw lub aktów wykonawczych,
- doświadczenie we współpracy z publicznymi i niepublicznymi służbami zatrudnienia i innymi instytucjami rynku pracy,
- doświadczenie w promocji rozwiązań z zakresu równości szans i niedyskryminacji na rynku pracy, w tym wspierania zatrudniania osób niepełnosprawnych.
- KRYTERIA OCENY OFERT
- Ocena złożonych ofert prowadzona będzie zgodnie z art. 33 ustawy z dnia 11 lipca 2014 r. o zasadach realizacji programów w zakresie polityki spójności finansowanych
w perspektywie finansowej 2014–2020 (Dz. U. z 2018 r. poz. 1431 z późn.zm.) z zachowaniem zasady przejrzystości i równego traktowania podmiotów. - Ocenie będzie podlegała liczba spełnionych przez dany podmiot warunków, o których mowa w kryteriach dostępu. Pierwszeństwo będą miały podmioty spełniające najwięcej z wymienionych warunków.
- Preferowane będą podmioty o największym potencjale z punktu widzenia celów partnerstwa i założeń projektu.
- W toku badania i oceny ofert ogłaszający nabór może żądać od kandydata na partnera wyjaśnień dotyczących treści złożonej oferty.
- TERMIN, MIEJSCE I SPOSÓB SKŁADANIA OFERT
- W ramach niniejszego naboru kandydat na partnera może złożyć tylko jedną ofertę.
- Nie ma możliwości zmiany oferty lub wycofania w celu ponownego złożenia oferty przed upływem terminu składania ofert.
- Ofertę kandydata na partnera wraz z załącznikami należy przygotować w języku polskim na formularzu zgłoszenia partnera do wspólnej realizacji projektu, stanowiącym załącznik nr 1 do niniejszego ogłoszenia.
- Do formularza zgłoszenia partnera do wspólnej realizacji projektu należy dołączyć (oryginały bądź kserokopie poświadczone za zgodność z oryginałem):
- aktualny odpis z rejestru lub odpowiedniego wyciągu z ewidencji lub inne dokumenty potwierdzające status prawny kandydata na partnera i umocowanie osób go reprezentujących;
- pełnomocnictwo do składania oświadczeń woli (w przypadku gdy umowę będą podpisywały osoby inne niż uprawnione do reprezentacji);
- aktualny statut.
- Oferta powinna zawierać wszystkie niezbędne informacje zgodnie z wymaganiami wobec kandydata na partnera i zakresu oferty określonymi w niniejszym ogłoszeniu.
- Oferta oraz wszystkie oświadczenia składane w ramach niniejszego naboru powinny być podpisane przez osobę/-y upoważnioną/-e do reprezentowania podmiotu składającego ofertę, zgodnie z zasadą reprezentacji wynikającą z postanowień odpowiednich przepisów prawnych lub pełnomocnictwa.
- Ofertę wraz z załącznikami (po jednym egzemplarzu) należy przesłać w wersji papierowej wraz z wersją zapisaną na nośniku elektronicznym na adres siedziby Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej (MRPiPS):
ul. Nowogrodzka 1/3/5, 00-513 Warszawa
z dopiskiem:
„Wybór partnera do wspólnej realizacji projektu pt. Włączenie wyłączonych – aktywne instrumenty wsparcia osób niepełnosprawnych na rynku pracy”.
- Ofertę należy złożyć w terminie do dnia 9 kwietnia 2020 r. Decyduje data wpływu ofert do MRPiPS. Oferty złożone po terminie, na niewłaściwym formularzu, bez wszystkich wymaganych załączników lub przez nieuprawniony podmiot pozostaną bez rozpatrzenia.
- Wyniki naboru zostaną opublikowane na stronach:
- www.gov.pl/web/rodzina
- www.efs.mrpips.gov.pl
- www.niepelnosprawni.gov.pl
- Dane osób do kontaktu w sprawie naboru:
p. Izabela Kaczyńska-Wasiak
tel. 022 461-60-40
e-mail: izabela.kaczynska-wasiak@mrpips.gov.pl
Przedmiotem zapytań w zakresie procedury naboru partnera o charakterze ogólnym oraz dotyczących zapisów ogłoszenia nie mogą być konkretne zapisy zastosowane w danym formularzu zgłoszenia partnera do wspólnej realizacji projektu celem ich wstępnej oceny. Należy jednocześnie pamiętać, że odpowiedź udzielona przez MRPiPS nie jest równoznaczna z wynikiem weryfikacji/oceny oferty.
- POSTANOWIENIA KOŃCOWE
- Od ogłoszonego wyniku naboru nie przysługuje odwołanie.
- Ogłaszający nabór zastrzega sobie prawo do negocjowania warunków realizacji partnerstwa, rozstrzygnięcia niniejszego konkursu bez wyboru żadnego z kandydatów na partnera,
jaki i do unieważnienia naboru w każdej chwili bez podania przyczyn. - W przypadku unieważnienia naboru ogłaszający nie ponosi odpowiedzialności za szkody jakie poniósł z tego tytułu kandydat na partnera, który dokonał zgłoszenia, a w szczególności ogłaszający nie ponosi odpowiedzialności za koszty przygotowania oferty.
- W przypadku wystąpienia przyczyn skutkujących brakiem możliwości zawarcia umowy partnerskiej z wybranym partnerem, ogłaszający dopuszcza możliwość zawarcia umowy partnerskiej z podmiotem, który jako następny w kolejności został najwyżej oceniony.
- Niniejsze ogłoszenie nie stanowi oferty w myśl art. 66 Kodeksu cywilnego, jak również nie jest ogłoszeniem w rozumieniu ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. – Prawo zamówień publicznych oraz nie stanowi zobowiązania MRPiPS do przyjęcia którejkolwiek z ofert.
- INTEGRALNĄ CZĘŚĆ OGŁOSZENIA STANOWI:
- Załącznik nr 1 – Formularz zgłoszenia partnera do wspólnej realizacji projektu
wraz z oświadczeniami.
Materiały
Właczenie_wylaczonych_2020Załącznik_nr_1_-_Wlaczenie_wylaczonych-formularz-_ogłoszenie_do_090420.doc 0.13MB
- Pierwsza publikacja:
- 19.03.2020 14:05 Małgorzata Podrażka
- Wytwarzający/ Odpowiadający:
- Izabela Kaczyńska-Wasiak/ Ewa Dąbrowska
Tytuł | Wersja | Dane zmiany / publikacji |
---|---|---|
Nabór uzupełniający partnera do projektu „Włączenie wyłączonych - aktywne instrumenty wsparcia osób niepełnosprawnych na rynku pracy” | 1.0 | 19.03.2020 14:05 Małgorzata Podrażka |
Aby uzyskać archiwalną wersję należy skontaktować się z Redakcją BIP