Raport „5 lat programu Rodzina 500+”
01.04.2021
Sytuacja demograficzna i społeczno-ekonomiczna po wprowadzeniu świadczenia wychowawczego, ograniczenie zasięgu ubóstwa skrajnego w Polsce, sytuacja na rynku pracy i nowe świadczenia, a także ocena realizacji celów świadczenia wychowawczego – to tylko niektóre z zagadnień poruszonych w wyjątkowej publikacji, jaką jest Raport „5 lat programu Rodzina 500+”. – 5 lat działania programu „Rodzina 500+” pozwala już na pewne podsumowania. Zachęcam do lektury – mówi minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.
1 kwietnia 2016 roku to data wyjątkowa. Tego dnia uruchomiony został absolutnie rewolucyjny dla naszego kraju program „Rodzina 500+”.
– Za nami niezwykłe 5 lat – 5 lat, które odmieniły postrzeganie polityki prorodzinnej w Polsce, odmieniły życie wielu polskich rodzin. Udowodniły, że inwestycja w rodzinę naprawdę opłaca się wszystkim. I dowiodły nie tylko naszej wiarygodności, ale i skuteczności – pokazaliśmy, że „niemożliwe” jest możliwe. W tym czasie rozszerzyliśmy też program na każde dziecko – niezależnie od dochodów – pisze we wprowadzeniu do Raportu „5 lat programu Rodzina 500+” minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.
Jak program „Rodzina 500+” zmienił Polskę
Sytuacja demograficzna i społeczno-ekonomiczna po wprowadzeniu świadczenia wychowawczego, ograniczenie zasięgu ubóstwa skrajnego w Polsce, sytuacja na rynku pracy i nowe świadczenia, program „Rodzina 500+” w świetle badania budżetów gospodarstw domowych GUS, ocena realizacji celów świadczenia wychowawczego, a także wpływ programu „Rodzina 500+” na dochody gmin – to niektóre z zagadnień, które zostały podjęte w wyjątkowej publikacji przygotowanej z okazji 5-lecia programu.
– Z okazji piątej rocznicy wprowadzenia programu „Rodzina 500+” życzę nam wszystkim, by ten kierunek w kolejnych latach się nie zmieniał, by rodzina zawsze była na pierwszym miejscu. Życzę także wielu kolejnych rocznic, podczas których – jestem przekonana – będziemy mogli cieszyć się pozytywnymi efektami programu, dla którego poparcie wyraża dzisiaj aż 73 proc. Polaków – podkreśla minister Marlena Maląg, zachęcając do lektury Raportu.
Materiały
Raport Rodzina 500+Raport Rodzina 500+.pdf 2.08MB